EĞİTİM
Giriş Tarihi : 02-07-2022 09:34   Güncelleme : 02-07-2022 09:34

Türkiye’nin ilk ve tek medya lisesi

Hürriyet Youtube kanalında, Fulya Soybaş’ın moderatörlüğünde yayınlanan Hürriyet Bizimle programının bu haftaki konuğu Demirören Medya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Atila Ertoğan, yeni eğitim-öğretim döneminde ilk öğrencilerini kabul edecek olan okulu anlattı.

Türkiye’nin ilk ve tek medya lisesi

Türkiye’nin ilk ve tek medya lisesi olan Demirören Medya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin kapılarını açmasının ardından, okulun müdürü Atila Ertoğan, ‘Hürriyet Bizimle’ programında Fulya Soybaş’ın konuğu oldu. Ertoğan, Türkiye’nin en büyük medya grubu bünyesinde eğitim vererek alanında tek olan medya lisesiyle ilgili detaylı bilgiler verdi. Demirören Medya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerini bekleyen eğitim süreçleri ve okulun sağladığı avantajlar da programda paylaşıldı. 

 

Demirören Medya MTAL’in bir devlet okulu olarak Türkiye’nin her yerinden LGS sınav sonucuna göre öğrenci kabul edeceğini söyleyen Atila Ertoğan, “Medya sektörü içinde bir hayal olan bu okul sonunda gerçek oldu. Okula her sene 30 öğrenci kabul edilecek ve Radyo-TV ve Gazetecilik eğitimi verilecek. Sektörün ihtiyacı doğrultusunda öğrenci yetiştirilecek. Duayen gazeteci ve TV habercileri ile programcılar derslere girecek” dedi. Ertoğan, Demirören Medya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden “Sektörün kalbindeki ilk ve tek medya lisesi” sözleriyle bahsetti. 

 

Demirören Medya MTAL’in müfredatının duayen gazeteciler ile hazırlandığını ifade eden Ertoğan, “Dünya standartlarında gazeteciler yetiştireceğiz” dedi. Ertoğan, Demirören Medya MTAL’i “Dijital medya, Blockchain- Metaverse konularında AR-GE merkezi” olarak tanımladı.