SAĞLIK
Giriş Tarihi : 02-07-2022 09:52   Güncelleme : 02-07-2022 09:52

Türkiye’nin sağlıklı yaşam dostu markası Zade Vital, bu sene 50. yılını kutlayan Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından 20’ncisi düzenlenen Altın Pusula’da ‘Türkiye Markası’ ödülünün sahibi oldu.

135 yıllık bir mirasın temsilcisi olan Helvacızade Şirketler Grubu’nun sağlık kanadı Zade Vital, Türk tohumlarına sağlık alanında değer katmaya yönelik ulusal ve uluslararası çaptaki projeleriyle sektörde bir ödüle daha layık görüldü. Türkiye’de halkla ilişkiler sektörünün ilk ödül programı olarak bilinen, bu yıl ise 21 ana ve 27 alt kategoride 400’e yakın projenin incelendiği Altın Pusula’da ‘’Türkiye Markası’’ kategorisi ödülü ‘’Çörek Otu Günü’’, Zade Global ile ABD ve 20 ülkede yürütülen çalışmalarıyla Zade Vital’e verildi.

Türkiye’nin sağlıklı yaşam dostu markası Zade Vital, bu sene 50. yılını kutlayan Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından 20’ncisi düzenlenen Altın Pusula’da ‘Türkiye Markası’ ödülünün sahibi oldu.

 Anadolu’nun bereketli topraklarından çıkan Türk tohumlarını bilimin ışığında Ar-Ge’deki uzmanlığıyla katma değerli ürünlere dönüştüren Zade Vital’in “Çörek Otu Günü” projesi; nadide tohumun halk nezdinde ve uluslararası ölçekte farkındalığını artırmak ve gelecek nesillere ulaşmasını sağlamak için geliştirildi. Proje kapsamında çörek otu kaynaklı doğru ve güvenilir ürün konusunda toplumda duyarlılık oluşturulması hedeflendi. Çörek otunun tarihi, zengin içeriği ve faydalarına dikkat çekerek, Ege Üniversitesi ile birlikte Ar-Ge çalışmaları yapan Zade Vital, iş birliği yaptığı  çiftçilerle de tohumun sürdürülebilirliği üzerine odaklanıyor. Zade Vital ülkemizin topraklarından güç alarak 40’tan fazla bitki ve tohumu yüksek kaliteli ürünler olarak eczanelere kazandırdı.

Altın Pusula’da ‘’Türkiye Markası’’ ödülüne layık görülen Zade Vital’in Genel Müdürü Dr. Çağlan Kuruner, duygularını şöyle ifade etti: “Doğanın muhteşem hediyelerinden ilham alan ve sosyal sorumluluk felsefesiyle bundan yıllar önce faaliyete geçen Zade Vital olarak Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından düzenlenen Altın Pusula’da bu anlamlı ödüle layık görülmekten kıvanç duyuyoruz. Yerli ve milli bir marka DNA’sına sahip olmamızla beraber, Çörek Otu Günü projemiz kapsamında bu özel tohumun farkındalığını arttırmakla kalmayarak, global arenada da çörek otunun bilinirliğini arttırmak adına önemli adımlar attık. Anadolu’nun bereketli topraklarından alarak sunduğumuz çörek otu ve  ülkemize mal olan birçok  tohumun globalleşmesini destekleyecek ‘’Çörek Otu Günü’’ gibi projelerle Türk tohumlarının gücünü dünyaya tanıtmaya devam edeceğiz.” .

ZADE VITAL® HAKKINDA

Zade Vital Doğal Besin Destekleri Serisi, tohumun doğduğu Anadolu topraklarından çıkan, Akdeniz ve Karadeniz’in sağlık fışkıran bitki ve meyvelerinden güç bulan Türkiye’nin ilk sağlıklı yaşam markasıdır. 135 yıldır “nesiller boyu sağlık” ilkesi ile çalışan Helvacızade Şirketler Grubu yoğun Ar-Ge yatırımı gerektiren ilaç sektöründe, üniversite ve sanayinin bilgi birikimi ve imkanlarını bir araya getirerek, 2012 yılında Ege Üniversitesi İlaç Geliştirme ve Farmakokinetik Araştırma Uygulama Merkezi ARGEFAR ile işbirliği içinde Zade Vital’i toplumla buluşturmuştur. Zade Vital, binlerce yıldır şifa ve güzellik amaçlı kullanılan bitki, meyve ve tohumları Ar-Ge ile birleştirerek dünyanın en zengin Soğuk Pres ürün çeşitliliğini sunmuştur. Bitki, meyve ve tohumları hiçbir ısıl işlem ve kimyasal işlem görmeden üreten Zade Vital, geniş ürün yelpazesi ile sadece belirli coğrafyalarda yetişen bitkileri, uluslararası GMP (Good Manufacturing Practices) standartlarında üreterek, farmasötik formda tüm dünya ile buluşturmaktadır. Zade Vital ürünleri Türkiye genelinde 16.590 eczanede, sadece doktor ve eczacı danışmanlığında insanlarımızla buluşmaktadır. Zade Vital; besin destekleri ve T.C. Sağlık Bakanlığı geleneksel bitkisel tıbbi ürün ruhsatlı 61 farklı ürün çeşidi ve 91 ürün formu  ile çocukluktan itibaren yaşamın her döneminde daha iyi hissetmek, yaşlanma etkilerini geciktirmek, hastalıklardan korunmak, güç ve enerji kazanmak, cildin sağlık ve güzelliğini korumaya ve sağlıkla yaş almaya destek olmaktadır. 2017 yılında ABD Chicago’da Zade Global Inc. şirketini kuran Helvacızade Grubu, dünya genelinde Zade Vital markası ile sağlık alanında fark yaratmak için çalışmalarına hızla devam etmektedir. Zade Vital hakkında detaylı bilgi için; www.zadevital.com.tr  adresini ziyaret edebilirsiniz. Besin destekleri ve T.C. Sağlık Bakanlığı geleneksel bitkisel tıbbi ürün ruhsatlı 61 farklı ürün çeşidi ve 91 ürün formu ile çocukluktan itibaren yaşamın her döneminde daha iyi hissetmek, yaşlanma etkilerini geciktirmek, hastalıklardan korunmak, güç ve enerji kazanmak, cildin sağlık ve güzelliğini korumaya ve sağlıkla yaş almaya destek olmaktadır. 2017 yılında ABD Chicago’da Zade Global Inc. şirketini kuran Helvacızade Şirketler Grubu, dünya genelinde Zade Vital markası ile sağlık alanında fark yaratmak için çalışmalarına hızla devam etmektedir. Zade Vital hakkında detaylı bilgi için; www.zadevital.com.tr  adresini ziyaret edebilirsiniz.