GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-07-2022 17:46   Güncelleme : 05-07-2022 17:46

Blog Markası Oluşturma: Bloğunuzu Markalaştırmaya Başlamak İçin 6 Adım

İnsanların ne için burada olduğunuzu ve neden önemli olduğunuzu bilmesi gerekir. Bu nedenle, başarılı bir şekilde markalaşmak ve kullanıcılara fayda sağlamayı garanti edebilmeniz için öncelikle bunları bilmeniz gerekir.

Blog Markası Oluşturma: Bloğunuzu Markalaştırmaya Başlamak İçin 6 Adım

 

 

İnsanların ne için burada olduğunuzu ve neden önemli olduğunuzu bilmesi gerekir. Bu nedenle, başarılı bir şekilde markalaşmak ve kullanıcılara fayda sağlamayı garanti edebilmeniz için öncelikle bunları bilmeniz gerekir.

 

İnsanlar, markalar ile birlikte ilerlemekten hoşlanmazlar; aksine, sadece fark edilebilenlerle ilerlemekten hoşlanırlar. Bir marka oluşturmak, çevrimiçi havuzun herkes tarafından zaten zorla doldurulmadığı gerçeğiyle baş etmeyi daha da zorlaştırabilir. Bazen bu alanda sadece tek kelimeyle belirlenebilirsiniz - hatta "abone" denilen bir kelimedir! - ancak bunun yerine sürekli olarak mümkün olan en iyi versiyon haline gelmelisiniz.

 

Ayrıca [bloğumda](https://blogmarkasiolusturma1.blogspot.com) daha fazla bilgi bulabilirsiniz: 6 basit adım bu sektörde uzun vadeli başarıya daha yaklaşmanıza yardımcı olacaktır.

 

1. İçeriğinizi Tanımlayın

 

l Bloğunuzun ne hakkında olduğunu tanımlamanız gerekir.

l Bloğunuzun misyonunu tanımlayın.

l Bloğunuzun hedeflerini tanımlayın.

l Bloğunuzun ilgi alanları ve tutkuları nelerdir?

l Düzenli olarak yazdığınız konular nelerdir?

l Bu, gelecekte sitenizle ne yapmak istediğinize (ör. Para kazanma) nasıl uyuyor?

2. Hedef kitlenizi tanımlayın

 

Bloğunuzun konumu ve kullanılan cümleler, sizin hedef kitlenizi belirlemeye yardımcı olur. Bloğunuzda ne kadar çok insanın ziyaret ettiğini ve ne kadar çok insanın bir sonraki yazıyı izlediğini görebilirsiniz. Bu sayede bloğunuza ilgi gösteren kişilerin profilini de tanımlayabilirsiniz.

 

3. Gerçekte neyi sunabileceğinizi düşünün

 

l Gerçekte neyi sunabileceğinizi düşünün

Gerçekten neler sunabilirsiniz:

 

l Daha önce yaptığınız bir blog markası oluşturma projesini, sizin için en uygun hale getirmek

l Sizin amaçlarınıza ve hedeflerinize uygun bir şekilde blogunuzu yönlendirmeye başlayabilirsiniz.

Sağlayamadıklarınız:

 

l Blog markası makinasında nasıl bir reklam alanlarına sahip olunacağını belirlemek zorundasınız. Bu da bazen aynen konumlanda olduğunuz eylemlerle gerçekleşebilir ve diğer gibi ekstra kaygolu bir şey de olabilir.

4. Pazarlama stratejilerinize uygun özelliklerinizi belirleyin

 

Pazarlama stratejilerinize uygun özellikleri belirleyin.

 

SEO Blogu veya konum anahtar kelime listesi (KAKL) bloglarına göre bilgiler eksiksiz bir şekilde içeriyor olmalıdır. Bir SEO Bloğunuz varsa, e-ticaret, web tasarım, PPC yayıncılığa odaklanmak istemiyorsanız, sizinle birlikte ilgilenmeyi tercih ediyorsan ve teklif almak için mümkün olan en az bir iki adresimiz üzerinde duruyoruz. Ayrıca bu bloglarla iletişime geçmeyi planlaman ve kişisel bilgilerini girmenizde yardımcı olunur. Bu yolla diğer kullanma girişimcileri zaten aradıklarına eriştirdiğinize veya çok daha fazla mesaj atmanıza size yardımcı olacaktır. Pazarlama stratejileri hakkında detaylı bilgi almak için Dijitory adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

5. Elbiselerinize, araçlarınıza ve web sitenize göz atın

 

l Bloğunuzun elbiselerini, araçlarını ve web sitenizi göz atın.

Bloglar veya pozitif bir düşünce oluşturmak için gerekli olan şeylerden biri de karşılıklı iletişimdir. Bu yüzden blog markası ile ilgili fikir üretmeme yardımcı olacaktır. Örneğin "kullandığım elbise" ya da "yaptığım mağazaya ait" gibi sözcükler size yardımcı olacaktır ve bu noktada sizi daha fazla ilgilendirdiğini anlayabilirsiniz!

 

6-7 haftalar sonra su kontrolü yapacağa başlayabilirsiniz ve bu durumda muhteşem bir blog markasına ulaşacağa da artarak devam edebilirsiniz!

 

6. Kendiniz için merkezi bir değer belirleyin

 

l Kendiniz için merkezi bir değer belirleyin

Blog yazmak için yapmanız gereken şeylerin en önemlisi, kendinizde bir marka oluşturmak. Bu proje sonunda, kendi markanızın olmadığı veya sadece kurumsal amaçlarda değil, "markalaşma" organizasyonu veya etkinlikteki başarısızlıklarla sonuçlanan blog/konferans/seminer gibi web sitesi türünde bir siteye sahip olacaksınız.

 

Markalaşma olarak adlandırabiliriz bu projeyi ve genel olarak her şeyi, çünkü önceki nesillerden gelen birikimlerle birlikte daha fazla bilgiye sahip olduklarına inanmamalarına rağmen -yani yazarlar arasindaki insancilik- ben sevdiğim kelime ile "hayalet" diyorum buna; çünkü hayali bir durumda fark edilmeyecektir...

 

Bir blog markası oluşturma

 

Blog markasınızın temel özellikleri gibi birçok konuda bir blog markasında önemli olduğunu fark edersiniz. Blog markası, un blogunuzinternete ait olması veya dünyanın her yerinden erişim sağlanmasıdır. Ayrıca, bloglar dünyanın neresinde olursa olsun insanlara iyi ve doğru bilgiler sunabilirler.

 

Bloglar kitap gibi sadece okumamakla birlikte fikirlerinizi paylaşmanız mümkündür. Bu da genelde hayat kalitesini arttirmektedir, çünkü yenilikçi olmaya başlarsan ya da bazen de bulduğunuz şeylerden sorumlu değilseniz kişisel gelişiminizin gerisinde durmuyorsunuzdur. Bloglar sunucular tarafından tasarlandıkları için her satranç oyuncudaki diğer arkadaşlar (sahneye sunucular tarafımdaki) yeterince faydalar sağlamaktadır.

Blog oluşturmak için yeterli bilgiye sahip değilseniz https://dijitory.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.