SPOR
Giriş Tarihi : 03-07-2022 12:14   Güncelleme : 03-07-2022 12:14

Avrupa'ya götürüp Türkiye Kupası'nı alsa

Avrupa'ya götürüp Türkiye Kupası'nı alsa

Küçük bir salonu olsa büyük bir kulübe gidebilirdi. Hoca ne başarır? Yapamam" Durumu anlamıyorum. Teknik direktör Selgen ayrıldıktan sonra Beşiktaş daha iyisini yapabilirdi."

- Sizce Sergen Yalçın aceleyle vazgeçer mi?

"Davalar onu bu noktaya getirdi. Beşiktaş Anadolu takımı şeklinde olamaz. Orada daha fazla sorumluluk var. İkisi de Avrupa'da. Ligde başarısız olduklarında kaçınılmaz olarak sorunlar ortaya çıkıyor. Önder benim çok yakın bir arkadaşımdır. Ama tecrübesiz. Beşiktaş'ı sürmek kolay değil. Deneyimsiz bir isim bunu yapamaz. Oradaki her oyunu kazanmak zorundasın. "

'Sivas'ta kimsenin parası yok'

"Anadolu'da ne yapılması gerekiyorsa onu yaptım. Üç yıl boyunca Sivas'ta büyük başarı elde ettik ve güzel zaman geçirdik. Bunun için mutluyuz. Öğretmenlerin sahabet yapabileceğini yaptık, sizin yaptığınızın %80'ini yaptık. Prim olacak. doğal gelir. Ama Sivas'ta para az. Ama kimsenin parası Sivas'ta kalmaz. Her oyuncu parasını alır."

Dün siyah beyaz bir idari ve mali konferans vardı. Bugün cumhurbaşkanlığı seçimi var...

Fuat Çimen'in Yorumu:

Biri aynı şeyi tekrarlıyorsa, farklı bir sonuca inanıyorsa, bu sözlere inanıyorsa bugün ona göre bir seçim yapabilir. Ahmed Bay bu kabineye girdiğinde yeşil oyları sandığa bırakacağını biliyorum. Avrupa futbolunun en önemli sportif direktörlerinden biriyle hemfikiriz. Genel Kurul bizi seçerse Haziran ayının ilk haftasında teklifte bulunacağız ve Valerien Ismael ile kadro ve transferlerde hızlı hareket edeceğiz. TFF'nin başına Rıza Çalımbay'ın gelmesini istiyorum.