SPOR
Giriş Tarihi : 03-07-2022 23:15   Güncelleme : 03-07-2022 23:15

Büyük başarılara imza attı

Büyük başarılara imza attı

Kahireva City Basketbol Takımı grubun üçüncü liginde 8 maça çıktı.6 galibiyet. hakkı kazandı. Yeşil-beyazlılar grup lideri Söke Belediyespor'a şans tanımayarak 66 puanla kırılmaz bir rekora imza attı. Ancak Çayırova şehir basketbol takımı bir maçta 131 puanla en yüksek skoru elde etti.

2019 yılında bölgesinde Dünya Büyükler Bocce Şampiyonası ve Kadınlar Dünya Bocce Kupası'na ev sahipliği yapan Toroslar şehri, şimdi de Tekler ve Karışık Çiftlerde Dünya Şampiyonalarına hazırlanıyor. Uluslararası Bocce Federasyonu (CBI), Türkiye Bowling ve Dart Federasyonu (TBBDF), Mersin İl Gençlik ve Spor Ajansı ve Toroslar şehri, 30 Ekim-4 Kasım tarihlerinde Toroslar turnuvasında dünyanın ilk bocce stadyumunda yer alacak. 40 takımdan 300'e yakın sporcu katılacak.

Toroslar city bocce takımı bir kez daha Türkiye'nin gururu

Dünya Şampiyonası hazırlıkları devam ederken Bocce Bocce takımı şampiyonluklarına bir yenisini daha ekledi. 23'ünde Ankara'nın Kahramankazan ilçesinde sahabet düzenlenen Bocce Türkiye Şampiyonası'nda 23'ünde yurt içi ve yurt dışı müsabakalarda Türkiye'yi temsil eden Toroslar City Spor Kulübü sporcuları Türkiye rekoru, Türkiye'de 17 şampiyonluk ve Türkiye 1.liği elde etti. 3. ve 9. Türkiye Şampiyonları - 29 Mayıs 2022. 29 madalya ile şampiyonluğu kazandı.

Bocce milli takımının bel kemiğini oluşturan sporculardan Toroslar şehir bocce oyuncusu Mehmet Jan Yakın, 3 altın madalya ve 1 Türkiye rekoru kazanarak başarısını bir kez daha kanıtladı.

Türkiye Bowling ve Dart Federasyonu Mersin İl Temsilcisi ve Toroslar city bocce takımının antrenörü Niyazi Kutlay, Bocce sporuna verdiği destekten dolayı Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz'a teşekkür ederek, “Altyapı. Daha da geliştirdik.