SPOR
Giriş Tarihi : 06-07-2022 18:24   Güncelleme : 06-07-2022 18:24

Avrupa Şampiyonası'ndan sonra Dünya Şampiyonası'nı dördüncü ve altıncı bitirmenin gururunu yaşıyoruz

Avrupa Şampiyonası'ndan sonra Dünya Şampiyonası'nı dördüncü ve altıncı bitirmenin gururunu yaşıyoruz

Geçen hafta sonu PMPL Avrupa Şampiyonasında tüm Türk takımları ilk beşte yer aldı. Fire Flux Esports, Türkiye esporunda ilk kez Avrupa Şampiyonası'nı kazandı ve lider oldu. Umarım güzel bir yaz geçirir ve Türkiye'nin yüzünü güldürürüz.

'Tartışma yavaş yavaş sona erecek'

Bazı doğal algıların yıkılması zaman alır. Yıllar geçtikçe bu algının yumuşadığını ve kırıldığını düşünüyorum. Muhtemelen, bu fikirler, özellikle büyük spor kulüpleri ve kolej takımları ve federasyonlar işe girdikten sonra tamamen ortadan kalktı. Bu anlamda hepimiz elimizden geleni yapıyoruz. Bence markaların bu iş hakkındaki düşünceleri artık değişiyor. Bu nedenle, dünyanın spor algısı değişiyor. Bu sadece bizim ülkemizde geçerli değil. Bildiğiniz gibi tüm dünya tüm medyada “eSpor spor mudur?” tartışması yapıyor. Şimdi yavaş yavaş betexper olimpiyatlara dahil ediliyor. Asya Oyunları başlıyor. Artık devletlerden önce milli takımlar kuruluyor. Bence bu önce hükümet, sonra marka, sonra herkes bozuldu. Sahada önemli bir oyuncu olarak elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. İnanıyorum ki 3 yıl içinde hepimiz üzerimize düşeni yaptığımızda bu tür tartışmalara yer kalmayacak.

Tencent Games, dünyanın en büyük oyun şirketidir. Bugün piyasada gördüğümüz pek çok oyunun sahibi de sahibi ama biz Tencent olarak PUBG MOBILE ile Türkiye'de varız. Bunu yavaş yavaş yaygınlaştıracağız inşallah.

Oyun oynarken arkadaşlık benim için kişilikten daha önemlidir. Arkadaşlarla yaptığım her aktivite beni her zaman daha çok sevdirir. PUBG MOBILE bunu başarır. Hem oyun içi sesli adresleme hem de her yerden erişebilme özelliği var... Hatta bir kere oynamaya başlayınca bu sürenin farkına bile varamıyorsunuz.