SPOR
Giriş Tarihi : 07-07-2022 19:26   Güncelleme : 07-07-2022 19:26

171 gol, 192 müdahale ve 395 başarılı savunma hamlesi ile

171 gol, 192 müdahale ve 395 başarılı savunma hamlesi ile

Bölgedeki savunma orta saha oyuncuları arasında üçüncü sırada yer alıyor. Benim zamanımda Kartal Kayra 11.16 xA (beklenen asist) ile defansif orta saha oyuncuları arasında ilk sırada yer alıyor. Genç oyuncu aynı zamanda beklenen 11.16 asist yerine yedi asistle maçın lideri oldu. Ayrıca Kartal Kayra, 38 şut ve pas ile defansif orta saha oyuncuları arasında ilk sırada yer alıyor.

Sezon kampının lideri çok önemli

Kartal Kayra Yılmaz, yeni sezon öncesi Siyah Beyazlılar kampında oynayacağı Ümraniyespor'daki performansıyla dikkatleri üzerine çekti. 21 yaşındaki orta saha oyuncusu, teknik direktör Valerien Ismael'in yeni sezon oyun planının bir parçası olabilir. Orta sahada rol almış birçok isimden ayrılan yol, Atiba ve Kambozdoğan'ın yeni sezonda kadroda olup olmayacağı, Katar Keira'nın Beşiktaş'taki geleceğini de etkileyecek. Ayrıca yeni sezonda ilk 11'e giren Türk futbolcu sayısının dörde çıkması Kartal Kayra Yılmaz için olumlu olarak görülüyor. Yeni sezonda siyah beyazlı orta saha rotasyonunda yer alması beklenen Kartar Keira Yılmaz'da Umut milli takımının önemli isimlerine de yer veriliyor.

20 Aralık'ta Vito Pereira ile yollarını ayıran Fenerbahçe, hemen yeni teknik adam arayışına başladı. Sadece Ali Koç karşılaştığı hiçbir teknisyeni ikna edemediği için sahabet görev süresinin sonuna kadar İsmail Kartal'a katılıyorum. Son haftalarda Başkan Kochi, Jorge Jesus için girişimini hızlandırdı ve el sıkışma nihayet meyvelerini verdi. Fenerbahçe artık yeni bir teknik kadroya sahip, yeni sezona takımın başında başlayacak. İstanbul'a gelen 67 yaşındaki teknik direktör, yaptığı son görüşmenin ardından resmi bir açıklama ile imzalanacak.

Fenerbahçe'nin teknik direktörü Aikurt Dev ve ardından Benfica'nın teknik direktörü Jorge Jesus gibi.