SAĞLIK
Giriş Tarihi : 18-07-2022 11:31   Güncelleme : 18-07-2022 11:31

Cinsel Sağlık Sorunları ve Tedavisi

Tıp bilimi alt kolları ile birlikte insanın her organına tanı ve tedavi yöntemi bulan bir bilim dalını içerir.

Cinsel Sağlık Sorunları ve Tedavisi

Tıp bilimi alt kolları ile birlikte insanın her organına tanı ve tedavi yöntemi bulan bir bilim dalını içerir. Tıp biliminin ilgilendiği alanlardan olan cinsel sorunlar için ilgili poliklinik ve uzmanından destek alınmalıdır. Tedavisi için yapılacak tetkikler ile cinsel sorunlara çözüm bulunur.

Yaşa veya başka nedenlere bağlı ereksiyon sorunu yaşayan erkekler ve partnerlerinin cinsel yaşamları sorun oluşturmaya başlayınca farklı tedavi yöntemleri araştırılır. Kanın damarlar aracılığı ile penise taşınması sonrası oluşan sertleşme ve uzun süreli cinsel birleşme cinsel hayatın vazgeçilmez zevkleridir. Cinsel zevksizlik ve isteksizliğe yol açan sorun kanın penise ulaşmasında yaşanan eksikliğe bağlı gelişir. Böyle bir sorun yaşayan bireyler yeniden cinsel yaşamlarına dönmek için tedavi yolları araştırır.

Cinsel İsteksizlik Nedenleri

Damar hastalıkları cinsel isteksizliklerin ana temel unsurunu oluşturur. Damar sertliğini engelleyen kalp rahatsızlıkları ve şeker hastalıkları penisteki sertleşmeye de olumsuz etki eder.

Pek çok nedeni olan cinsel isteksizlikte asıl önemli olan şey hastalığa bağlı gelişen isteksizlik olup bunun için tedavi yöntemleri için destek almak gerekir. Erkek veya kadınlarda görülme olasılığı yüksek olan bu gibi durumlarda üreme organlarında oluşan enfeksiyon veya farklı hastalığa bağlı gelişen nedenler olabildiği gibi kaygı, uykusuzluk ve bunun gibi psikolojik rahatsızlıklar da cinsel isteksizliğe neden olabilir. Cinsel sorunları tedavi edici klinik ve hekimler dışında destekleyici tedavi edici yöntemler de bulunur. Cinsel isteksizlik sorununda en belirgin sorun olan sertleşmeye evde çözüm önerileri yıllarca süren araştırma ve ritüeller sonucunda günümüzde de uygulanır. Evde çözüm önerilerinde kuvvet macunları, tahrik edici kıyafetler, vitamin, karbonhidrat ve protein ağırlıklı beslenme şekli şeklinde olup ayrıca medical malzemelerde etkili olur.

Tedavi yöntemleri ister bilimsel ister destekleyici gıda ve cihazlarla olsun her iki yöntemde de amaç cinsel fonksiyonları yeniden işler hale

dönüştürmektedir.

Cinsel İsteksizlik Tedavisi

Cinsel isteksizlik tedavisi içinde yeni yeni yer almaya başlayan medical cihazlar tedavi edici etki yaratıyor. Tetkik, tanı ve tedavi sonucu ilaç tedavisi veya medical cihaz tedavisi uygulanarak cinsel hayat yeniden aktive ediliyor. Medical cihaz olarak piyasaya sürülen ESWT cinsel isteksizlik tedavisinde ereksiyon sağlıyor. Ürün elektro şok dalgaları yayarak sertleşmeyi sağlıyor. Cinsel sorunları tedavisinde yüzde 85 başarılı olan ürün cinsel isteksizlik tedavisinde çığır açacak bir ürün. Penisin sertleşmesi için ne yapılmalı diye üroloğa görünüldüğünde önerilen bu tedavi yönteminin hiç bir yan etkisi bulunmamaktadır.

ESWT sertleşmeye evde çözüm olarak kullanılan bir ürün olup kısa süreli ve 5 seans gibi anestezi gerektirmeyen şok dalgaları yayarak kas sistemindeki kalojen dağılımını ve sertleşmesini sağlar. Kalıcı çözüm etkisi bırakan cihaz ses dalgaları yaymakta olup penis sertleşmesi ve prostat hastalıklarında da tedavi edici etkisi ile bilinir. Hücre yenileme etkisi olan ürün cinsel hastalıklarda ağrısız tedavi yöntemidir.

Tedavi sürecinde ereksiyon derecesi önemli olup ona göre uygun seanslar uygulanır. Yetişkin her 40 yaş üstü erkekte görülebilen ve geçici iktidarsızlık olarak bilinen penisteki sertleşememe durumu ESWT cihazları ile tedavi edilir.

Ereksiyon rahatsızlığı yaşanılması durumunda doktorlarca tedavi yöntemi olarak uygulanan bu medical cihazlardan faydalanmak için uzman hekimlere görünmek gerekir.