EĞİTİM
Giriş Tarihi : 20-07-2022 13:16   Güncelleme : 20-07-2022 13:16

BİLFEN İSKENDERUN LİSELERİNDEN YKS’DE TÜRKİYE BAŞARISI

Bilfen İskenderun Liselerinde 2022 Yükseköğretim Kurumları Sınav sonuçlarının açıklanmasıyla büyük mutluluk yaşandı. Bu yıl da “Bilfen Liselerinin Üniversite Sınavlarındaki Başarı Geleneği” bozulmadı ve Bilfen İskenderun Fen Lisesi öğrencisi İpek BAŞAL’ın, AYT sayısal puanıyla elde ettiği Türkiye 16.lığı ile bu gurur tablosuna bir yenisi daha eklendi.

BİLFEN İSKENDERUN LİSELERİNDEN YKS’DE TÜRKİYE BAŞARISI

2022 Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda elde edilen Türkiye dereceleri, Bilfen İskenderun Liselerine büyük gurur yaşattı. Mutluluğunu ve yaşadığı gururu öğretmenleri ile paylaşan AYT sayısal Türkiye 16.sı, Bilfen İskenderun Fen Lisesi mezunlarından İpek BAŞAL, sınava sistemli bir şekilde çalıştığını söyledi. Sayısal alanda başarılı olan öğrenci "Bu süreç benim için olduğu kadar Türkiye genelinde tüm akranlarım için çok zorlu bir süreçti. Ben 4 sene boyunca düzenli ve planlı çalışarak bu sürecin üstesinden geldim. Tabii ki bu yolda daima arkamda olan ve benden desteklerini esirgemeyen öğretmenlerim ve ailem olmasa bunu başaramazdım. Bu başarımda en büyük rolü üstlenen öğretmenlerime, okuluma ve aileme çok teşekkür ediyorum. Üniversite hayatımda da bu başarıyı sürdürmeyi umut ediyorum.” dedi.

“Öğrencilerimizin Hayalleri İçin Çalışıyoruz.”

Bilfen İskenderun Liseleri Okul Müdürü Saime KOLTUK, “18 - 19 Haziran 2022 tarihlerinde gerçekleştirilen ve iki buçuk milyondan fazla öğrencinin katıldığı YKS’de sayısal puan türünde Bilfen İskenderun Fen Lisesi öğrencimiz İpek BAŞAL, sayısal puanıyla Türkiye 16.sı oldu. Başarısıyla okulumuza büyük bir gurur yaşatan öğrencimizi tebrik ediyorum. İpek, hayallerini gerçekleştirmek için kendinden emin ve kararlı adımlarla ilerledi, çok emek verdi; okulumuzun kıymetli öğretmen ve yöneticileri de emeklerini onun emeklerine kattı. Doktor olma hayalini Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden birinde gerçekleştirme yolunda önemli bir adım attı. Onun aldığı bu başarılı sonuçla gerek ailesi gerekse öğretmenleri olarak hepimiz onur duyuyoruz. İpek ile birlikte YKS’ye giren tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Hepsi büyük başarılar elde etti. İskenderun’da verdiğimiz nitelikli eğitimle öğrencilerimizi bir üst öğrenimlerine tam donanımlı hazırlamak, onların hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmak için çalışıyoruz. Bu yıl da tüm çaba ve emeklerimizin karşılığını almış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.