GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-07-2022 13:17   Güncelleme : 20-07-2022 13:17

Lenzing sahteciliğe karşı Red Points platformu ile iş birliği yaptı

Dünyanın önde gelen botanik bazlı özel elyaf üreticilerinden Lenzing Group, tüketicilerini sahte ürünlere karşı korumak ve daha fazla şeffaflık için alanında dünya lideri bir kuruluş olan Red Points ile işbirliği yaptığını duyurdu. İş birliği, tüketicilerin şeffaflık konusundaki artan beklentilerini karşılamayı amaçlarken, Lenzing'in ticari markasını koruma konusundaki hassasiyetini de yansıtıyor.

Lenzing sahteciliğe karşı  Red Points platformu ile iş birliği yaptı

Lenzing, müşterilerinin ve iş ortaklarının menfaatlerini korumak, özel  geliştirdiği elyaflarının orijinalliğini doğrulamak ve sahtecilikle mücadele etmek amacıyla Red Points ile iş birliği yaptı. Lenzing’in tekstil markaları TENCEL™, LENZING™, ECOVERO™ ve nonwoven markası VEOCEL™ dünyanın her yerinden endüstri ortakları ve müşterilerden yoğun talep görmeye devam ederken, bu markaların korunması daha önemli hale geliyor. 

 

Lenzing AG Küresel Pazarlama ve Markalama Başkan Yardımcısı Harold Weghorst, şunları söyledi: “Lenzing olarak, markalarımızın korumasını her zaman birinci önceliğimiz olarak görüyoruz. Amacımız yalnızca ihlallerin ve sahte ürün sorununun giderilmesi değil, aynı zamanda tedarik zincirimizi ve marka ortaklarımızı da korumak. Nihai amacımız, son tüketicilerin sürdürülebilirlik alanında ödediği bedelin karşılığını daha iyi alabilmesini sağlamak. Doğrulama, sertifikalandırma ve lisanslandırma konusundaki faaliyetlerimiz, değer zinciri boyunca nihai ürünlerdeki Lenzing elyaflarının gerçekliği konusunda iş ortaklarımızın ve tüketicilerimizin bize güvenmesini sağlıyor.”

 

Lenzing’in iş ortaklarının ve tüketicilerinin menfaatleri korunuyor 

Red Points, Lenzing'in ticari markalarının ve olası sahte ürünlerin izinsiz kullanımının çevrimiçi olarak izlenmesini ve giderilmesini sağlayan en iyi teknoloji çözümünü sunuyor. Bu teknoloji, yapay zekâ özelliklerini kullanarak Lenzing'in ticari markaları üzerindeki olası fikri mülkiyet hakkı ihlallerini doğru ve verimli bir biçimde, otomatik olarak tespit edebiliyor. 

Red Points Pazarlama Direktörü Sergi Garcia, şunları söyledi: “Lenzing ile yaptığımız iş birliğinden ve bu kapsamda çevrimiçi ürün sahteciliğinin geniş çaplı olarak tespit edilmesi ve giderilmesi için etkin çözümler sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Marka korumaya yönelik ihtiyaç tüm endüstriler için geçerli. Lenzing'le yaptığımız iş birliği de tüketicilerin daha fazla şeffaflık aradığının bir göstergesi. Red Points olarak misyonumuzu sosyal medyadan NFT pazarlarına uzanan tüm e-ticaret kanallarını markalar ve tüketiciler için daha güvenli haline getirmek olarak belirledik.”

Lenzing 2018 yılında başlattığı Lenzing E-Markalama Hizmetiyle müşterilerine, perakendecilerine ve marka ortaklarına sürdürülebilir, kaliteli ve etik yollarla elde edilen materyallerin kullanımını göstererek katma değer ve şeffaflık yaratıyor. Platform, Lenzing elyaflarının izlenebilirliğini kolaylaştırarak ve müşterilerin elyafları etkin bir biçimde tanıtmalarını sağlayarak moda, tekstil ve nonwoven sektörlerine de ilham veriyor.

 

Lenzing Grubu Hakkında

Lenzing Grubu yenilenebilir ağaç ham maddesinden çevreye duyarlı özel elyaflar üretmektedir. İnovasyon lideri olarak global tekstil ve nonwoven üreticilerinin iş ortağı olan Lenzing, çok sayıda yeni teknolojik gelişimin öncülüğünü yapmaktadır.

 

Lenzing Grubunun yüksek kaliteli elyafları, şık kadın giyimden farklı denimlere ve yüksek performans spor giyime kadar çok çeşitli tekstil uygulamalarına temel teşkil etmektedir. İstikrarlı yüksek kalitesi, doğada çözünürlüğü ve gübreleşebilir olma özelliği ile Lenzing elyafları hijyen ve tarım ürünlerinde kullanıma da çok elverişlidir.

 

Lenzing Grubunun iş modeli geleneksel bir elyaf üreticisinin çok ötesindedir. Müşteri ve iş ortakları ile birlikte Lenzing, değer zinciri boyunca yenilikçi ürünler geliştirerek tüketicilere katma değer yaratmaktadır. Her türlü ham maddenin verimli bir şekilde kullanılmasını ve işlenmesini hedefleyen Lenzing, tekstil sektörünün kapalı döngü bir ekonomiye yönlenmesine yardımcı olacak çözümler sunmaktadır. Küresel ısınmanın hızını azaltmak ve Paris İklim Anlaşması ile AB Komisyonu'nun “Yeşil Anlaşma” hedeflerine ulaşmak için Lenzing'in net bir vizyonu var: sıfır karbonlu bir geleceği gerçeğe dönüştürmek.

Lenzing Grubu 2021 Yılı Rakamları:

Gelirler: 2.19 milyar EUR

Üretim kapasitesi: 1.145.000 ton

Çalışan sayısı: 7.958

TENCEL™, VEOCEL™, LENZING™, REFIBRA™, ECOVERO™, LENZING MODAL™, LENZING VISCOSE™, MICROMODAL™ ve PROMODAL™ Lenzing AG'nin ticari markalarıdır.