GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-07-2022 13:26   Güncelleme : 20-07-2022 13:26

Bien Finans’ta Üst Düzey Atama Işıl Eskici, Bien Finans Genel Müdürü Oldu

Ercan Şirketler Topluluğu şirketlerinden Bien Finans, yönetim kadrosunu tecrübeli isimlerle sağlamlaştırıyor. Koç Grubu’nun önemli finans kuruluşu olan Yapı Kredi Faktoring’de 2013 yılından bu yana Satış ve Pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmış, 25 yılı aşkın tecrübeye sahip Işıl Eskici, Bien Finans’ın Genel Müdürü olarak atandı.

Bien Finans’ta Üst Düzey Atama   Işıl Eskici, Bien Finans Genel Müdürü Oldu

Yurt içi ve yurt dışı faktoring işlemlerinde müşterilerine inovatif ve uygulanabilir finansman alternatifleri sunan Bien Finans’ta üst düzey bir atama gerçekleştirildi. Bankacılık ve finans sektörünün tecrübeli ismi Işıl Eskici, Bien Finans’ın Genel Müdürü oldu.  

 

Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nden 1996 yılında mezun olan Işıl Eskici, kariyer hayatına Türk Ekonomi Bankası’nda Dış İşlemler Yetkilisi olarak başladı. 1997 yılında Osmanlı Bankası’nda Portföy Yönetmeni olarak kariyerine devam eden Eskici, 2002 yılında Koçbank’ta Bölge Müdür Yardımcılığı görevini üstlendi. 2007 ila 2013 yılları arasında Yapı Kredi Bankası’nda dört farklı şubenin yöneticiliğini yürüten Eskici, Bien Finans Genel Müdürü olarak atanmadan önce 2013 yılından bu yana Yapı Kredi Faktoring’de Satış ve Pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev alıyordu. Eskici evli ve 1 çocuk annesidir.

 

Bien Finans Hakkında

Bien Finans, Eylül 2020’de kurulmuş ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’ndan (BDDK) faaliyet iznini Ocak 2021 itibari ile almıştır. Bien Finans genç bir faktoring şirketi olmasına karşılık 50 yıldan fazla tecrübeye sahip Ercan Şirketler Topluluğu kuruluşudur. 

 

Grubun ilk yatırımı 1965 yılında maden sektörüne olmuştur. Grup daha sonra turizm, yapı malzemeleri, seramik, enerji ve sigorta gibi gelişmekte olan sektörlere yatırım yapmıştır. Ercan Şirketler Topluluğu halen 5000 üzerinde çalışanı ile her geçen gün büyüyen bir güç olmaya devam etmektedir. Grubun gösterdiği başarının arkasında sürdürülebilir gelişime odaklanması ile yenilikçi ve dinamik yönetim anlayışı yatmaktadır. Grup aynı zamanda 6 kıtada 70’e yakın ülkeye ihracat yapmaktadır.

 

Bien Finans kuruluşundan çok kısa bir süre sonra uluslararası ihracat faktoringi kuruluşu olan FCI’a üye olmuş ve hızlı bir şekilde faaliyetlerine başlamıştır. Yurt içi ve yurt dışı faktoring işlemlerinde müşterilerine inovatif ve uygulanabilir finansman alternatifleri ve çözümler sunmaktadır. Stratejilerini faktoring sektörünün iyi bir oyuncusu olma hedefiyle belirleyen Bien Finans; güçlü finansal yapısı, dengeli müşteri portföyü, güvenilir markası ve sektöründe en iyi olma hedefiyle örnek şirket kimliğini sürdürmektedir.