GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-07-2022 15:39   Güncelleme : 21-07-2022 15:39

Üniversite Vize Sınavlarına Hazırlık

Üniversiteye giren öğrenciler derslerine düzenli bir şekilde çalışmaya başlarlar. Derslerde gerekli notları tutarlar yıl sonunda ya da dönem sonunda sınavlara bu notlar üzerinden çalışırlar.

Üniversite Vize Sınavlarına Hazırlık

Üniversiteye giren öğrenciler derslerine düzenli bir şekilde çalışmaya başlarlar. Derslerde gerekli notları tutarlar yıl sonunda ya da dönem sonunda sınavlara bu notlar üzerinden çalışırlar. Dersleri çalışırken bu notlar oldukça önemlidir..Bu notlar Üzerinde tekrarlarını yaparak anlamadıkları yerlerde arkadaşlarına sorular sorabilirler. Bunun yanı sıra internet üzerinden Sorumatix sitesinde bulunan diğer üniversite öğrencileri ile de etkileşim halinde olarak soru-cevap paylaşımları yapabilirler.

 Böylelikle birbirlerine soru sorarak cevap arayarak birlikte çok daha iyi bir şekilde çalışırlar.Hemen hemen her derste bu site üzerinden sorular vardır. Halkla ilişkiler dersi sınav soruları vize haftasının yaklaşması İle en çok soru cevap yapılan derslerden olmuştur. Bunun yanı sıra pazarlama yönetimi dersi sınav soruları içinde siteyi ziyaret edebilirsiniz.  Ayrıca sınava hazırlanan tüm öğrenciler istedikleri konuların tekrarı ve iletişim bilgisi dersi sınav soruları için sitede yapılan soru cevap şeklindeki derslerden yararlanabilirler.

Sınava Hazırlık Bu Soruların Faydaları

Sorumatix üzerinde sınava hazırlık İçin çözülen bu soruların öğrencilere oldukça faydası vardır. Öğrenciler soru-cevap yaparak konu tekrarı  yapmış ve konuyu çok daha iyi kavramış olurlar. Ayrıca soruları araştırarak cevapları bulmaya çalışırken konular daha akılda kalıcı bir hale gelip kalıcı öğrenme sağlanmaktadır. Böylelikle sınavlarda başarı oranı çok daha artmıştır. Hemen hemen her derste yapılan bu soru cevaplar öğrencilerin başarılarına oldukça katkı sağlamıştır. Bu soru-cevap tekrarları ile sınavlardan gayet iyi notlar alarak sistemin ne kadar faydalı olduğunu görmüşlerdir.