SPOR
Giriş Tarihi : 19-07-2022 15:06   Güncelleme : 19-07-2022 15:06

Altyapı büyümenin bir parçası olarak görülmelidir

Altyapı büyümenin bir parçası olarak görülmelidir

 

Nerede yaşadıklarını biliyorum. Aynı yerde yemek yiyoruz. Aliağa  eğitim, öğretim ve yaşam üçgeninde altyapısını düzeltmiş bir kulüp. Daha iyi çalışmalıyız ve bu yıl A Takımının altyapıya bağlanması konusundaki çalışmalarımızı da takip edeceğiz. Telekom'a geldiğimde hiç oyuncu yokken ayrıldığımda 4-5  genç oyuncuyu A Takımı seviyesine getirdim. Burada da kendi kuşağının çok önemli bir ismi kulübe girdi. BGL takımında dikkat çeken isimlerimizi A Ekip’da değerlendirmeyi planlıyoruz. Bir ekip aslına bakarsanız büyümeyi hedefliyorsa alt yapısız olmaz.

Türkiye Voleybol Federasyonu İkinci Lig’e yükselme heyecanının yaşandığı Voleybol Bölgesel Lig Finalleri, Aydın’ın ev sahipliğinde başladı. Mustafa Kemal Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen ve 3 gün sürecek olan final maçları Muğla Bodrum Belediye, İzmir Ege Voleybol karşılaşması ile start alırken, kız ve adam kategorilerindeki takımlar ikinci lig için savaşım edecek. Muğla, İzmir ve Manisa illerinden gelen 4 kız ve 3 adam voleybol takımlarının karşılaşacağı ligde, grubu önder olarak tamamlayan visioncasino ekip ise direkt Türkiye Voleybol Federasyonu İkinci Ligi’ne yükselecek. Öteki takımlarda gruptaki sıralamasına bakılırsa ikinci lige yükselmek için dilekçe verebilecek. Federasyon yapacağı değerlendirme sonrasında müracaat eden ekibi ikinci lige yükseltebilecek.

Muğla Bodrum Belediye, İzmir Ege Voleybol karşılaşması ile başlamış olan ligin açılış maçı öncesinde sporcu ve hakemler ile bir araya gelen Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu, hedefleri ikinci lig olan takımlara başarılar dileyerek, tüm Aydınlı vatandaşları da renkli görüntü ve kıyasıya mücadeleye sahne olacak karşılaşmaları izlemeye çağrı etti.