SPOR
Giriş Tarihi : 20-07-2022 02:10   Güncelleme : 20-07-2022 02:10

Çok rahat kullanırız dedi

Çok rahat kullanırız dedi

 

Geçtiğimiz sürem düşme potasından asla çıkamadan küme düşen Çaykur Rizespor , 1 Temmuz’da girecekleri kamp öncesi yaptıkları antrenman Mehmet Cengiz Tesisleri’nde Teknik Direktör Bülent Korkmaz yönetiminde gerçekleşti.

Antrenman öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Korkmaz, “Geçen sürem meydana getirilen yanlışları, hataları tekrarlamamak adına biz bu seni sürem başını planladık, programladık. Benim acizane fikrim niye kongreler haziran sonunda oluyor, anlayabilmiş değilim. Geçen yıl Tahir Başkan’ın başına geldi bu yıl yeni başkanın başına geliyor, mayıs sonunda olsa hepimiz işini ve organizasyonu daha rahat yapar. Kurultay haziran sonunda olunca o planlamayı ve organizasyonu başkanlar yapamıyor ve ister istemez, bazı şeyler geç kalıyor. Geçen yıl yaptığımız hatalar, planlamamız, antrenmanlarımız, taktiklerimiz, paslarımız, yedek oyuncularımız, tekrar etmemek için her şeyi lig bitmeden iki hafta önce planladık ve programladık. Pozisyonu, oyuncuları, ancak kongre süreci nedeniyle bu mümkün olmadı. Dün ve bugün oyuncularla setrabet pozisyonlarla ilgili görüşmelerimiz oldu. Verdiğimiz rapora göre bugünden itibaren öne geçecekler. Bu transferlerin bir an önce çözülmesini umuyoruz. 1 Temmuz'a kadar buradayız. Ardından Erzurum'a doğru yürüyüşe çıkacağız. Umarım bu hafta transfere yetişirim. O zaman her şey daha rahat ve daha iyi olacak. Her pozisyona oyuncu verdik ve daha çok yerel oyunculara odaklandık. 5 lejyonerimiz olduğu için yerele döndük” dedi.

Sezonun planlarını yapmak için yeni yönetimle görüştüklerini kaydeden Korkmaz, “Yeni başkanımız İbrahim var, çok güzel bir görüşme gerçekleştirdik. Turgut. Rizespor'un hak ettiği yer Süper Lig'dir. Bu bizim hedefimiz. Biz hazırız ve buraya geri dönmeyi planlıyoruz. Bir an önce transfer ücretini yükseltmelerini istiyorum" dedi.