SPOR
Giriş Tarihi : 20-07-2022 12:11   Güncelleme : 20-07-2022 12:11

Dönem içinde anlaşıp sezonun ikinci yarısında

Dönem içinde anlaşıp sezonun ikinci yarısında

Çaykur Rizespor’a kiraladığı Gedson Fernandes, 27 Haziran Pazartesi başlamış olacak hazırlıklara katılmak için 5 gün öncesinden İstanbul’a geldi. Arnavutköy’deki Dedee Ocakbaşı’nda sorularımızı yanıtlayan Portekizli futbolcu, siyah beyazlı kulübe geçirme sürecinden Galatasaray iddialarına ve Türkiye’deki hedeflerine dek dört gözle beklenen birçok mevzuya açıklık getirdi. Gedson Fernandes’in açıklamaları şu şekilde:

ÇEBİ’NİN PROJESİ BENİ İKNA ETTİ

“Başkan Ahmet Nur Çebi ve Ceyhun Kazancı ile geçen sürem ortasında konuştuk. Çebi projesi benim için açıktı. Ödeme garantisi veriyoruz. Menajerim Ahmet Bulut'un yorumları da gelmemde etkili oldu. Beşiktaş'ın yabancı kontenjanı dolu olduğu için Rizespor'dan kredi almak istediklerini söylediler ve ben de sonunda Beşiktaş'a döneceğim için kabul ettim. Rizespor Başkanı Tahir Kıran benim için büyük bir fedakarlık yaptı. Uçağa bindiğim için gerçekten üzgünüm. Yani başkanın başarısız olma hakkı yok.

Verdiğim sözleri tutmalıyım

Hayatım boyunca verdiğim sözleri hep tuttum. Türkiye'ye geldiğim ilk günden beri hep aynı şeyi söyledim. "Ne olursa olsun bana transfer sözü veren Beşiktaş'tan vippark vazgeçmeyeceğim" dedim. "Beşiktaş" beni Türkiye'den ilk transfer için aradı ve onlara "evet" dedim. Beşiktaş'la imza attığından bu yana  ilk kez kiralık olan Galatasaray, bunu hiç düşünmedi. Onlarla hiç tanışmadım. Bu süreçte Avrupa'dan bir teklif geldi ama ben geri çevirdim. Açıkçası Galatasaray'a gelme haberi beni güldürdü.

Beşiktaş'ta çok iyi oyuncular var

Yeni sezonun tek hedefi kazanmak. Rakiplerim umurumda değil. Beşiktaş'ın güçlü bir kadrosu var. Rachid Gezzal, Valentin Rozier, Francisco Montero, Joseph de Souza, Romain Saiss, tanınmış Avrupalı oyuncular. Ersin Destanoğlu, Mert Günok ve Necip Uysal gibi Türk futbolcuların  yardımıyla şampiyon olabileceğimize inanıyoruz.