SPOR
Giriş Tarihi : 20-07-2022 23:11   Güncelleme : 20-07-2022 23:11

Altı ayındaki başarıları vurguladı

Altı ayındaki başarıları vurguladı

 

Bakan Kasapoğlu, "Sporcularımız uluslararası yarışmalarda 34  branşta toplam 621 altın, 695 gümüş madalya, 916 bronz  madalya ve 2232 madalya kazandı. Bu başarıların arkasında  planlı bir çalışma var. Sistem . nasıl? Yeteneği erken keşfederiz. Yeteneğinizi doğru yöne koyun. İmkanlarımızı artıracak ekipman ve bilimsel yaklaşımı hazırlıyoruz. Takip tedbirlerini alıyoruz” dedi.

Bakan Kasapoğlu, "Amacımız Türkiye'de sporu hayatın bir parçası haline getirmek" dedi:

“Üçüncü yılda bir yetenek testi ile temel verileri topluyoruz.  Sporcu Eğitim Merkezi'ne (SEM) ve Türkiye Olimpiyat Eğitim Merkezi'ne (TOHM) elit düzeyde sporcu gönderin. “Spor mu eğitim mi” ikilemini ortadan kaldırarak sporcular için ulusal bir burs başlatıyoruz. Oyuncularımızın ve ailelerinin bu sürece düzgün bir şekilde dahil olmalarını sağlamak için çok çalışıyoruz. Okul sporları müsabakalarının finallerini TRT Spor Yıldız kanalında yayınlıyoruz. Ayrıca sürece aile desteği ve neşe katıyoruz.”

"11 milyonun üzerinde lisanslı oyuncu var."

Bakan Kasapoğlu, sistemin doğru çalıştığını söyledi. Lisanslı oyuncu sayısı 11 milyonu aştı. Sistem doğru çalışıyor ve başarı yaklaşıyor. Yıldızları ve Çizgileri ve Hilal'i queencasino en üst düzeye çıkarmak ve İstiklal Marşı'nı tüm dünyaya duyurmak için el ele çalışmaya devam edeceğiz."

Transfer dönemine giren Galatasaray'da beklenmedik bir  ayrılık da olabilir. Ligue 1 takımlarından Ren, Fernando Muslera'nın transferini devraldı.

Rennes spor direktörü Florian Maurice, Fenerbahçe'nin Kim Minja'sı için mücadele ederken, takımın isteği üzerine Galatasaray'ın Fernando Muslera'sının adı gündeme geldi. Alfred Gomis'in performansından memnun olmayan Ren, milli takım kalecisi Doğan Alemdar'ın gelişimine destek olmak için deneyimli bir ismi transfer etmek istiyor.

Romain Goyat, bu aşamada Galatasaray'ın Fernando Muslera'sının listenin başında olduğunu söylüyor.