SPOR
Giriş Tarihi : 21-07-2022 02:12   Güncelleme : 21-07-2022 02:12

Transferin resmiyet kazanmasının ardından yeşil beyazlı kulüp

Transferin resmiyet kazanmasının ardından yeşil beyazlı kulüp

 

Klipte Abdulkerim Bardakçı bir maçta golü kutlarken ve Abdulkerim konuşurken görülüyor. "Konya benim çocukluğumun şehri. Ben burada büyüdüm. Burada büyüdüm. Ben buralı değilim. Burada oynamaya başladım. Burada para kazanmaya başladım. Konya benim için çok şey ifade ediyor.”

Trafik kazasında hayatını kaybeden Ahmet Çalık'ın akıllardan çıkmayan videosu kulübün sosyal medyasında dolaştı.

Avrupa Judo Şampiyonası "Nadezhda" da bireysel yarışmaların bitiş tarihi; Kadınlar 70kg'da Ecem Baysug gümüş, erkekler +90kg'da İbrahim Tataroğlu bronz madalya kazandı. Türkiye iki altın, bir gümüş madalya ve iki bronz madalya ile Fransa ve Azerbaycan'ın ardından üçüncü oldu.

Edgem Baisug, ilk turda kadınlar 70kg bölümünde yarışmadı. İkinci turda Slovenyalı Brina Pujal'ı ve çeyrek finalde Alman Tanya Hanschmann'ı Wazaari puanlarıyla yenerek yarı finale yükseldi. Bu turda Avusturyalı Jael Wernert'i ipponla mağlup eden judo sporcumuz finale yükseldi. Bronz madalya maçında Fransız Lila Mazarino'ya mağlup olan Ezem Baisuk, Avrupa'yı ikinci sırada tamamladı.

Erkekler +90kg İbrahim Tataroğlu ilk raundu maçsız geçti. İkinci turda Bulgar Denis Rusidov'u ve çeyrek finalde Romanya'dan Darius Jorjuku'yu Iphon ile handikap yenerek yarı finale yükseldi. Tataroğlu, bu turda Ukraynalı Christian Khokhlov'a yenildi ve bronz madalya maçında Kıbrıslı Giannis Antoniou'yu yenerek bronz madalya kazandı.

Erkekler 81 kiloda Mertkan Kempe ağırlık klasmanında 7. oldu.

Avrupa Umut Şampiyonası yarın karma bir takım yarışmasına ev sahipliği yapacak. Türkiye, Polonya-Ukrayna turnuvasının galipleri ile çeyrek finalde ilk turda vedalaşmadan karşı karşıya gelecek.