SPOR
Giriş Tarihi : 21-07-2022 19:13   Güncelleme : 21-07-2022 19:13

Sözleşmesinde 1 milyon Euro’luk çıkış maddesi bulunan

Sözleşmesinde 1 milyon Euro’luk çıkış maddesi bulunan

 

28 yaşındaki Hırvat golcünün kulübünden güvence ücret olarak senelik 1 milyon Euro almış olduğu öğrenildi.

İtalya’da aradığını bulamadı

Genç yaşlarında Inter’e geçirme olan sadece hem Milano ekibinde hem de kiralık olarak gittiği Cesena ve Lugano’da bekleneni veremeyen Marko Livaja, sonrasında 5 milyon Euro bonservis bedeli ile Atalanta’nın yolunu tuttu.

Peşinden 6.5 milyon Euro’ya Kazan’a giden tecrübeli golcü, İspanya ve Yunanistan deneyimleri sonrasında altyapısından yetiştiği Hajduk Split’e döndü. Livaya 10 numara ve ikinci forvet de giyebilir.

Marco Rivaya kimdir?

Marco Rivaya (d. 26 Ağustos 1993), forvet. Hajduk Split takımında forma giyen Hırvat futbolcu sağ ayağını kullanıyor. Levi'nin Split ekibiyle 2024 yılına kadar sözleşmesi bulunuyor.

Fenerbahçe ’nin en büyük transferi olarak değerlendirilen teknik direktör Jorge Jesus’u gerek antrenmanlarda gerekse Shkupi ve Tirana ile oynanan hazırlık maçlarında yakından takip edip, saha kenarında nasıl bir görüntü sergilediğini tespit ettik: Jesus, Samandıra’daki tesislerde oynanan iki maçta da kenarda adeta mekik dokudu. 67 yaşlarında olmasına karşın asla oturmayan Portekizli hoca, kenarda devamlı hareket halinde. Bu enerjik görünümü organik olarak tüm takıma da yansıyor. Hazırlık maçlarında betclub hata yapanları tercüman Sinan Levi vesilesiyle tatlı sert halde uyaran Jesus, bu sürem foto muhabirlerine renkli pozlar verecek benzer biçimde!

AVUSTURYA KAMPI ÖNEMLi

Fenerbahçe ile Jesus’un gerçek anlamda tanışması ulusal takımlardan dönecek futbolcuların ve olası yeni transferlerin katılımıyla 1-7 Temmuz tarihlerinde Avusturya’da yapılacak kampta olacak. Bu kampta 2 Temmuz tarihinde Sırbistan’ın Partizan ekibi, 6 Temmuz’da da Macaristan temsilcisi Mol Fehervar’la Graz şehrinde hazırlık karşılaşmaları oynanacak.