GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-08-2022 15:10   Güncelleme : 02-08-2022 15:10

Levi's® ve Denim Tears, 2022 Yaz Koleksiyonu

Denim Tears’ın yaratıcısı, müzisyen, sanatçı, moda tasarımcısı ve küratör Tremaine Emory, yaratıcı ruhunun hikayeci yanını iki sezondur gerçekleşen Levi’s® x Denim Tears iş birliği ile ortaya koyuyor. Tremaine Emory, Levi's® x Denim Tears koleksiyonu ile “kavramsal kavramsalcılık” adını verdiği sanatsal bir çerçevede Amerika'nın ırk ve adaletsizlikle dolu zorlu geçmişini ve modanın Amerika'daki Afrika diasporasının tarihi kesişimini içtenlikle keşfetmeye devam ediyor.

Levi's® ve Denim Tears, 2022 Yaz Koleksiyonu

Emory'nin görsel anımsatıcı olarak ifade ettiği, özenle seçilmiş renkler ve grafik desenler içeren koleksiyon, Atlantik kıyılarında yaşayan Afrikalıların torunları Gullah Geechee halkının hikayesini anlatıyor. İndigo üretimiyle tanınan bu bölge, İngilizlerin 18. yüzyılda çivit boyalı iş kıyafetlerine olan talebi sayesinde büyük bir köle nüfusuna sahipti. Emory, Levi's® ve Denim Tears Yaz 2022 koleksiyonu için Gullah Geechee'nin tarihini yeniden inceledi ve bu topluluğun kültürünü, tarihini ve deneyimlerini kucaklamaya odaklanan sekiz parçadan oluşan bir kapsül koleksiyon yarattı. 

 

Koleksiyonun ilk parçaları Denim Tears Plantasyon Şapka, Levi’s® Trucker II ve Levi’s® 501® Jean, Gullah halkının yaşadığı zorlu indigo boyama sürecine odaklanıyor. Beyaz denim üzerine indigo baskıya sahip her parça, Gullah Geechee halkının boyama sürecinde ellerinin maviye dönüşmesini simgeliyor. Bununla birlikte koleksiyonun renk şeması, 15. yüzyıldan beri indigo boyamasıyla tanınan Nijerya'nın Kano kentindeki Kofa Mata boya çukurlarından alınan renk kodlu ipuçlarına da atıfta bulunuyor.

 

Koleksiyonda öne çıkan renk ve grafik tasarımlar ise Gullah halkının ve Amerika'daki Afrika diasporasının hikayesini anlatmak için kullanılıyor. Koleksiyonda yer alan Canvas Tote, Plantasyon Şapka,  Levi's® Gömlek Ceket, Levi's® Levi’s® Western Gömlek ve Levi's® 501 Jean, sarı ve yeşil çapraz çizgili renk şemasına ve kapitone dikişlere sahip. Tasarımlarda yer alan Amerika Birleşik Devletleri ve Afrika kıtasının silüetleri ve indigo boya fıçısı üzerinde çalışan kadın silueti Gullah Geechee halkının acıları ve dayanıklılığı için bir tılsım görevi gören kültürel sembolünü yansıtıyor.

 

Levi’s® x Denim Tears ortak markalamaları arasında önünde beyaz “Levi’s®” dikili, arkasında “Tears” yer alan özel bir Red Tab ve klasik Two-Horse logo ile çiçekli “Denim Tears” logosunu bir araya getiren özel bir Levi’s® x Denim Tears çalışması yer alıyor.

 

Levi's® x Denim Tears koleksiyonu 26 Temmuz'dan itibaren denimtears.com'dan satışa sunuluyor. 28 Temmuz tarihinden itibaren de seçili Levi's satış noktalarından mağazalarda yerini alacak. 

 

 

Levi’s® Hakkında:

Levi's® markası, klasik Amerikan stilinin ve zahmetsiz cool tarzın özetidir. Levi's® jeanler 1873'te Levi Strauss & Co. tarafından bulunulmasından bu yana, müşterilerinin sadakati ve hayal gücü ile, nesiller boyu dünyanın en çok tanınan markalarından biri haline geldi. Bugün, Levi's® giyim portföyü, hazır giyim endüstrisinde benzeri olmayan, öncü ve yenilikçi ruhuyla gelişmeye devam ediyor. Denim giyim ve aksesuar yelpazemiz 110'dan fazla ülkede mevcuttur. 

Dünyanın her tarafında bireylerin kişisel tarzlarını ifade etmelerine olanak tanır. Levi’s® markası, ürünleri ve mağazaları hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen levi.com.tr adresini ziyaret ediniz.