SPOR
Giriş Tarihi : 01-08-2022 14:50   Güncelleme : 01-08-2022 14:50

Yüzde 80'ini hazırlayın

Yüzde 80'ini hazırlayın

Çünkü bizim için önemli. Kamp zamanı çok önemlidir. Çünkü temel atıyor. Bu temeli doğru alırsanız, daha doğru bir çarpan elde edersiniz. Bu yüzden çevirinin bir an önce tamamlanması gerektiğini söyledim. Ama şu anki süreçte bir oyuncuyu çekmeyi başardık. Umarım diğer oyuncular da yakında gelir. Çünkü sahanın sonunda  patron benim. Talepler olacaktır. Bu ihtiyaçlar karşılandığında, bu sorumluluğu üstlenirsiniz. Ancak şu ana kadar sadece bir geçiş oldu.”

"Oyuncuları ben seçerim, gerisini koç yapar"

Korkmaz, Spor Toto Süper Lig'e çıkmak için doğru kadro yapısına sahip olmak gerektiğini söyledi. "Plan yaptık. Bu plandan muaf olan bazı oyuncular başka kulüplere geçti. Öte yandan, bu yerler için oyuncuları belirledik. Sonuçta hedefimiz Süper Lig'e çıkmak. Bu, doğru işgücü yapısını gerektirir. Oynasak da oynamasak da takımımızı oluşturacak oyuncu grupları oluşturmamız gerekiyor. Bir aile olarak, devam etmeliyiz. Yöneticilerimiz çalışıyor. Oyuncuları ben seçiyorum ve gerisini koç hallediyor. Neden mooibet yavaş olduğunu onlardan daha iyi biliyorlar. Ancak bu süreç ne kadar uzun sürerse takım olarak lige hazırlanmanız da o kadar uzun sürecektir. İsmimle konuşmam iyi değil. Çünkü sözleşme imzalamayan oyuncular hakkında bir şey söyleyemem. Her an herşey olabilir. Küçük düzensizlikler sorun olabilir. Yani sözleşme imzalayan her oyuncu bizim oyuncumuzdur.

Dört lig şampiyonluğu yaşayan Trabzonspor'un efsane teknik direktörlerinden Ahmet Suat Özyazıcı, dün evinde düşerek yaralandı. Femur kırığı bulunan Özyazyji, Fatih Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak ameliyata alındı. Tedavi altına alınan Ojiage'nin sağlıklı olduğu belirtilirken, Trabzonspor açıklama yaptı.

Kulüpten yapılan açıklamada, "Efsanevi teknik direktörümüz Ahmet Suat Ojiachi, geçirdiği bir kaza sonucu kırık kalçasından ameliyat oldu.