SPOR
Giriş Tarihi : 01-08-2022 16:50   Güncelleme : 01-08-2022 16:50

Akbunar için 3 milyon Euroluk bonservis bedeli belirlediği ifade edildi

Akbunar için 3 milyon Euroluk bonservis bedeli belirlediği ifade edildi

Sürem içinde Cherif Ndiaye ve Obinna Nwobodo’yu da satıp iki oyuncudan ortalama 5 milyon dolar gelir elde eden Göztepe’nin Halil’in de satışıyla kasasını doldurması planlanıyor.

Halil geçen sürem 34 maça çıkarken, 5 gol, 7 asistlik performans sergiledi.

Yeni sürem ilkin geçirme çalışmalarını sürdüren Galatasaray ‘da hareketli saatler yaşanıyor.

Sarı kırmızılı kulübün büyük bir maddi beklenti içinde olduğu Marcao’nun transferi için birçok kulüple görüşülürken, Sevilla’nın teklifi ortaya çıktı.

İspanya basınından AS, Sevilla’nın Marcao için Galatasaray’a 10 milyon Euro bonservis teklif ettiğini ve Brezilyalı stoper ile 5 senelik antak kalma üstünden el sıkışıldığını öne sürdü.

GALATASARAY CEPHESİ ŞAŞIRDI

İki kulüp içinde dün bir görüşmenin gerçekleşmediği belirtilirken, tarafların antak kalma zeminine yaklaşmasının bile bu aşamada söz mevzusu olmadığı marsbahis ifade edildi. Ortaya atılan iddialar, Galatasaray cephesini şaşırttı.

BENFICA DEVREYE GİRDİ, GALATASARAY’IN ELİ GÜÇLENDİ

Galatasaray’ın Brezilyalı stoperi Marcao’yu isteyen kulüpler arasına Sevilla, Torino ve Zenit’in arkasından Benfica da eklendi.

Sevilla’nın 26 yaşındaki sol ayaklı stoper için teklifinin 10 milyon Euro civarında olduğu yazılsa da Torino ve Zenit’in arkasından Portekiz ekibinin de bu oyuncuya gündemine alması Galatasaray’ın elini güçlendirdi.

15 milyon euroluk teklif reddedildi

Galatasaray'a en iyi teklifi yapan kulüp Zenit oldu, Avrupa kulübünün teklifini değerlendirmek istediğini söyleyerek ayrılığı ateşleyen Marcao  oldu.

Rus ekibi, yıldız savunmacıya 15 milyon euro teklif etti. Galatasaray yönetimi, İspanyol kulübü Sevilla'nın 12 milyon avroluk teklifi gölgede bırakan teklif üzerine müzakere masasına oturmayı kabul etti.

Ancak Brezilyalı, savaş nedeniyle ayrılmak istemediğini söyledi.