SPOR
Giriş Tarihi : 01-08-2022 23:51   Güncelleme : 01-08-2022 23:51

Yüksekova 3’üncü Piyade Tümen Komutanı

Yüksekova 3’üncü Piyade Tümen Komutanı

 

Tümgeneral Muammer Alper ve yerli ve yabancı doğaseverler ile sporcular katıldı.

Festivalde, dağ yürüyüşü, yamaç paraşütü, kano, yüzme ve dağ bisikleti benzer biçimde etkinlikler gerçekleştirildi. Festivale katılanlar Türkçe ve Kürtçe türküler eşliğinde halay çekip, eğlendi. Festivalde konuşan Hakkâri Valisi İdris Akbıyık, “Hakkâri’de büyük bir değişiklik ve dönüşüm var. Artık Hakkari'de doğa ve kış turizmi var. Irak, İran ve Türkiye'nin birçok şehrinde misafirlerimiz var. Şiddetin ve terörün olmadığı bir yerde festivali bir arada yapıyoruz. Barışın gelmesiyle  birlikte sadece burada değil, deniz seviyesinden 3.500 m yükseklikteki buzul gölünün girişinde Hakkarililerle birlikte burada da barış, refah ve güvenliği sağlamak için elimizden geleni yapıyoruz. . Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde yurt içinde ve yurt dışında Hakkari'nin her yeri ayrı bir güzelliktedir” dedi.

Daha sonra vali ve beraberindekiler halley katılımcıları ile dans ederek gölde kanoyla oturdu. (DGK)

Beşiktaş, eski golcü Chenk Tosun'u kadrosuna kattı. Siyah Beyaz'ın resmi sosyal medya sitesinde Shenk Tosun'un bir videosu yayınlanarak, "Paylaşamayız. Ailenize neşe getirdiğini elitroyal söyleyen Tosun Paşa. Gitmek demektir" diye ekledi.

"Bir gün hepimiz eve gideceğiz. Sana geldiğim ilk günü hatırlıyorum.  3 şampiyonluk, binlerce hatıra, yüzlerce gol, milyonlarca güzel fotoğraf karesi. Gol atıldıktan sonra evimde Tosun Paşa'nın müziği çalındı ve herkes bir ağızdan adımı haykırdı... Şimdi  ilk günkü heyecanla büyük hırsla dönüyorum. Hepimizin bir gün eve döneceğimizi unutmamalıyız.”

Kızıl-Beyazlılar, yeni sezon hazırlıklarına Gerede Bolu bölgesinde, antrenman kampının 4. gününde  günün ikinci antrenmanı ile devam etti.

Antrenör Ryza Chalimbay ve yardımcılarının rehberliğinde saat 18:00'de başlayan antrenman bir buçuk saat  sürdü.