SPOR
Giriş Tarihi : 04-08-2022 01:45   Güncelleme : 04-08-2022 01:45

Kısa vadeli, orta vadeli

Kısa vadeli, orta vadeli

Kısa vadeli, orta vadeli ve uzun vadeli tahminleri olmalıdır. Geçmişte oyuncularımız sadece birkaç bölüm gördü, böyle gruplar gördü ve diğer ülkelerin hareketli sütunlarını kıskandı. Teşekkürler Artık hem oyuncu sayısı hem sektör çeşitliliği hem de madalya sayısı ile gurur duyabileceğimiz bir noktaya geldik” dedi.

BAKAN KASAPOĞLU’NDAN TEBRİK MESAJI

Bakan Kasapoğlu ek olarak, Oyunları 108 madalya ile ikinci sırada tamamlayan ulusal sporcular için bir de kutlama mesajı yayımladı. Bakan Kasapoğlu, kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi:

‘’Cezayir’de düzenlenen 19. Akdeniz Oyunları’nı 45 altın, 26 gümüş ve 37 bronz olmak suretiyle toplam 108 madalyayla oyunları ikinci sırada tamamlayan millilerimizi yürekten kutluyorum. Birçok ilke imza atarak göğsümüzü kabartan şampiyonlarımız bizlere büyük mutluluk yaşattı. Tüm sporcularımıza, ailelerine ve bu güzel başarıda alın teri döken her insana şükranlarımı sunuyorum.’’

İLK MADALYALAR VE ÖNEMLİ BAŞARILAR

Jimnastik branşında; Adem Asil, Ahmet Önder, Ferhat Arıcan, İbrahim Çolak ve Sercan Demir’den oluşan Artistik Cimnastik Adam Ulusal Ekibi, ilk kez altın madalya kazanmıştır. Ve tüm mooibet enstrümanlarda madalya kazanan milimiz yine bir ilke imza atıyor. Binicilik müsabakasında, gösteri atlama takımı ilk kez madalya kazandı. Bocce, Olimpiyat tarihinin en yüksek madalyasını kazandı. Neslihan Yiğit, tek bayanlar badmintonunda üst üste üçüncü kez Akdeniz Oyunları şampiyonu oldu.

Milli takım üyesi Yasmani Copello Escobar, erkekler 400 metre engellide 48.27'de altın madalya kazandı. Okçuluk, olimpiyat tarihinde en çok madalya kazanan sporcudur. İlk madalyalar hem karma takıma hem de bayanlar takımına verildi.

Yüzmede bayanlar 800 metre serbestte Merve Tuncel, 8.26.80’lik derecesiyle altın madalya kazanmıştır ve oyunlar tarihinde şampiyonluğa ulaşan ilk Türk hanım yüzücü oldu.