SPOR
Giriş Tarihi : 05-08-2022 13:48   Güncelleme : 05-08-2022 13:48

Bu kariyerinizi nasıl etkiledi?

Bu kariyerinizi nasıl etkiledi?

Şampiyonluğun özgüveni ve farkındalığı artırdığı söylenebilir. Türkiye'den teklif gelmezken Yunanistan, Hollanda ve Almanya'dan çeşitli teklifler geldi. Tabii ki sadece iki tane var. Lig takımıydı. E-sporları ilk elden görmek ve deneyimlemek için Yunanistan'da 1. sezonu oynadım. Şu anda aktif bir takım yok, ancak Red Bull Solo Q 2022'den sonra espor'a dönmeyi planlıyoruz.

Red Bull Solo Q 2022'ye katılacaklara ne gibi tavsiyelerde bulunursunuz?

Kendin ol. Başkalarının seçtiği veya oynadığı değil, güvenebileceğiniz bir şampiyon oynayın. Dikkatli olun, hepimiz 100 minyonla kazanmaya çalışıyoruz. Minyonlara karşı tek bir öldürme dahil bir oyun kazanmadan şampiyon oldum. Başkalarını dinleseydim, bir keskin nişancı ile oyun tarzıma uymayan bir oyun oynuyor olurdum ve erken rauntlardan yüksek bir maliyetle elenirdim. Benim gibi minyonlar hakkında fazla bilgisi olmayan bir ormancıysanız, düşmanlarınıza baskı uygulayacak ve onları dövüştürecek bir şampiyon Trwin seçmek iyi bir fikirdir.

Bu seneki yarışmada görüşebilir miyiz?

Bu yıl 1. çevrimiçi elemelere katılamadım, ancak 2. çevrimiçi elemede yalnızca ilk 32'ye girebildim. Umarım 4.de kalabilirim ve tekrar sahnede olabilirim.

Kariyerinizdeki bir sonraki hedefiniz nedir?

Mezuniyete iki yıl kaldı. Bu iki yıl boyunca mümkün olduğu kadar çok etkinliğe ve turnuvaya katılmak ve çabalarımın karşılığını almak istiyorum. E-spor sektörünün ayakta kalması zor çünkü yurt dışında iç kotalar var. Türkiye'de de bana şans verilmediği için  birkaç yıl daha Avrupa'da oynamayı planlıyorum.

Red Bull, e-sporları aktif olarak destekliyor ve her yıl çok önemli turnuvalara ev sahipliği yapıyor. Bu desteklerin oyun hayatına katkısı hakkında neler söylenebilir?

Red Bull, Red Bull Solo Q'yu düzenlememiş olsaydı, 1v1'de ne kadar iyi yaptığımı bilemezdim.