GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-08-2022 16:45   Güncelleme : 10-08-2022 16:45

Ankara Logo Tasarımı

Ankara Logo Tasarımı

Logo tanım olarak, kelime veya kelimeler ile oluşturulan dijital bir simgedir. Amaca göre işletme kurum ya da kişiyi temsil eden dijital bir görseldir. Logo tasarımı ise logonun oluşturulması için uzman grafikerlerce yapılan çalışmaya verilen isimdir, Logo tasarımı gerek dijital ortamda gerekse kâğıt kalem üzerinde tasarlanıp dijital ortama aktarılabilir. Logo tasarımın en kritik noktası ise özgünlük, akılda kalıcılık ve yaratıcılıktır. İnternet üzerinde çeşitli ücretsiz logo tasarım araçları bulunsa da bunlar özgünlükten uzak ve birbirinin kopyası görsel tasarımlar olduğu için kullanıcıların aklında kalmayacak ve hatta firmanızın güvensiz ve kalitesiz bir firma olarak adlandırılmasına sebep olacaktır.

İyi Bir Logo Size Neler Kazandırır?

 • Kurumsal kimliğiniz ve marka bilinilirliğiniz artar
 • Potansiyel müşterilerin dikkatini çekersiniz.
 • Marka oluşumuna katkı sağlar
 • Rakiplerinizden ayrı ve farklı görünmenizi sağlar.
 • Kullanıcılara güven verir.
 • Hatırlanma ihtimalinizi arttırır
 • Firma temsiliyetini arttırır.

Firmaların dijital kimliğinin tanıtmadaki en önemli etken firma logosudur, sektörde bulunan firmaların büyümesi ise logo tasarımı ile artmaktadır. Firmalarınızın müşterilerin gözünde görüneceği ilk konum logonuzdur bu neden ile logo hayati önem taşımaktadır. Gerek basılı gerekse dijital ortamlarda sizleri temsil edecek logonuzda yaratıcı, özgün ve akılda kalıcı olmanız hayati önemlidir. Logo Tasarımında Dikkat Edilmesi Gereken Aşamalar İse; Şirket kimliğinizi yansıtacak renkler kullanılması, uygun fontun belirlenmesi, özgünleştirilme ve akılda kalıcılığın sağlanması, logonun hikayesinin oluşturulması ve logoda yaratıcılığa yer verilmesi olarak listelenebilir. En önemli husus ise renklerin kullanımıdır birbirinden uyumsuz veya siteniz, broşürünüz gibi ürünlerde uyumsuz olabilecek renklerin kullanımından kaçılmalı gerek siyah gerekse siyah arka planda belirgin olabilecek renklerin kullanılması oldukça önemlidir.

Logo Tasarımının Amacı Nedir?

Logo Tasarım hizmetindeki temel amaç kişi, hizmet, ürün veya işletmelerin markalaşma konusunda destek sağlamaktır. Logo çalışması markalaşma sürecinin temel yapı taşıdır, sebebi ise web sitesinde, sosyal medya hesaplarınızda kartvizitlerinizde bulunacak ve ilk dikkat çekici nokta olacaktır. Bu görseli gören kişilerde bırakacağınız ilk izlenim ise kullanıcıların sizleri hatırlaması ve güven duyması konusunda en önemli husustur. Logo tasarımında dikkat etmeniz gerekenler ise;

 • Logo ile firma özdeşleşebilmeli
 • Logonuz başka bir firmanınkine benzememeli ve özgün olmalı
 • Sade akılda kalıcı ve uyumlu renklerden oluşmalı
 • Koyu veya beyaz mod ile uyumlu çalışacak bir renk optimizesine sahip olmalı.
 • Yazılar ve rakamlar okunabilir olmalı.

Temele inmek gerekir ise bir işletmenin logosu o firmanın imzasıdır, imza şirketin kimliğinin şekil bulmuş halidir bu nedenle Logo Tasarım konusunda uzman desteği oldukça önemlidir. Şirketler için logo ise firma imzası olacağı için şirket kimliğinin yegâne temsilcisidir, bu bağlamda kurumsal bir yapı kurmak ve kullanıcıların aklında kalmak için Logo hayati önem taşır.

Soft Ajans Kimdir?

Yazımızın başında bahsettiğimiz Soft Ajans ise tamamen kurumsal iyi referanslara sahip Web tasarım, E-Ticaret, Sosyal Medya Yönetimi, Kurumsal Kimlik gibi dijital konularda hizmet veren bir yazılım firmasıdır. Sahip olduğu profesyonel ekip ve yaratıcı tasarımcılar ile Logo Tasarım hizmeti de vermekte olan Soft Ajans firmanızın vizyonunu ve kimliğini müşterilerinize ilk yansıtan araç olan logonuzu profesyonel ekipleri sayesinde kusursuz bir biçimde tasarlamaktadır.