SPOR
Giriş Tarihi : 16-08-2022 13:21   Güncelleme : 16-08-2022 13:21

Oyunları'na sadece 19 gün kaldığını hatırlatıyor

Oyunları'na sadece 19 gün kaldığını hatırlatıyor

İnşallah Konya gibi biz de uzun süredir devam eden İslami Dayanışma Sözleşmesi'nin üstesinden geleceğiz” dedi.

Bu arada Konya  Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 2023'te beşinci kez dünya spor başkenti Konya'yı ziyaret edecek. İslami Dayanışma Oyunları öncesinde çok önemli bir iş daha elde etmenin mutluluğunu yaşıyor. “5. Hepimiz için bir başka heyecan kaynağı da İslami Dayanışma Oyunları'nın 9-18 Ağustos tarihleri arasında Konya'da yapılacak olmasıydı. Gençlik Sporları Departmanı ile birlikte şehrimizi İslami Dayanışma Oyunları'na hazırlamak için gerçekten harika bir iş çıkardık."

Gösterinin ardından olimpik yüzme havuzu açıldı. Açılışın ardından Bakan Kasapoğlu ve beraberindeki heyet, olimpik yüzme havuzunda inceleme yaptı.

Kırmızı takım ve beyaz takım, Avusturya antrenman merkezindeki 6. gün antrenmanı ile yeni bir dönem için hazırlıklarına  devam etti. Antrenör Ryza Chalimbay liderliğindeki antrenman 1.5 saat  sürdü. Bad Waltersdorf bölgesinde, 5'te 2'si kapma, pas ve preslerle ısınma antrenmanı devam etti. Arkadan geniş bir pas yapan Gigidola, ikinci yarının ilk dakikasında sahadan derinbet iki gol kaydetti. Dünkü hazırlık maçında Haladas Sombatelia ile 90 dakika oynayan oyuncular, yükselmeye çalıştı.

Kampta yarın 19:00'da yapılacak ikinci hazırlık maçında Red White, Çek takımı Sigma Olomouc ile karşılaşacak. Savaşım Friedberg/Geverbepark'ta yapılacak.

Fenerbahçe'nin UEFA Şampiyonlar Ligi ikinci ön eleme turunda Dinamo Kiev ile ilk maçı Ukrayna savaşı nedeniyle Polonya'da oynandı.