SPOR
Giriş Tarihi : 19-08-2022 01:32   Güncelleme : 19-08-2022 01:32

BMU Avrupa Supermoto Şampiyonası

BMU Avrupa Supermoto Şampiyonası

Uşak Supermoto Pistinde Türkiye Supermoto Şampiyonası'nın dönüş etabı sona erdi. 5 kategoride 40 genç sporcunun yarıştığı turnuva, iki gün boyunca yarış tutkunları tarafından yoğun ilgi gördü. İlk olarak Türkiye Süpermoto Şampiyonası'nda dikkat çeken Uşak Süpermoto Parkuru, Türkiye'nin dört bir yanından  ve Balkanlar'dan katılımcıları ağırladı. Kırık Pistte 5 farklı kategoride kırk bisikletçi kıyasıya mücadele etti ve 300 metrelik arazi, 1.620 metrelik Kırık Pistte seyircilere heyecan dolu anlar yaşattı.

BMU Avrupa Süpermoto Şampiyonası'nda temsilcilerimiz üç farklı kategoride liderliği aldı. Halk kategorisinde Adem Işık, 85cc ile Egehan Chalhan ve S3 ile Ares Stefan Bengic birinci oldu. 65cc sınıfında Romanya temsilcisi Iovita Mark birinci oldu. Türkiye Süpermoto Şampiyonası'nın ikinci yarışında 65cc Gençler Müsabakası'nda Ares Stefan Bengic, Açık Klasman'da toobet Ahmet Berkay Sarıay, 85cc Gençler Müsabakası Egehan Çalhan, 50cc Gençler Müsabakası Poyraz Bor ve 50cc Gençler Müsabakası Eymen Chalhan Açık Klasman'da birinci oldular. . Halka açık olan yarışa katılan sporculara  Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın,  Uşak AKP Milletvekili İsmail Güneş ve beraberindeki heyet ödüllerini takdim etti.

BELEDİYE BAŞKANI ÇAKIN: UŞAK MOTOR SPORLARINDA SÖZ SAHİBİ

Uşak’ın Türkiye’nin en iyi motocross pistlerinden birine haiz bulunduğunu ve yalnız bölgede değil ulusal bazda öncü bulunduğunu kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Çakın, bundan sonrasında da bu tür etkinliklerin devam edeceğini belirtti.