YAŞAM
Giriş Tarihi : 23-08-2022 09:39   Güncelleme : 23-08-2022 09:39

Tatil dönüşü cilt ve saç sağlığınızı doğal içeriklerle destekleyin

Keyifli yaz tatillerinde stres ve yorgunluğumuzu atsak da şehre döndüğümüzde çoğumuzu güneş, deniz ve havuz suyundan yıpranan saçımızı ve cildimizi onarma telaşı sarıyor. Dr. Burçak Deniz Dedeoğlu, cildimizi ve saçlarımızı onarmak için doğal yağlar ve kollajen takviyelerinden destek alınmasını öneriyor.

Tatil dönüşü cilt ve saç sağlığınızı doğal içeriklerle destekleyin

Tatil sezonunu geride bırakıp şehre dönmeye başladığımız şu günlerde güneş, deniz ve havuz suyu nedeniyle yıpranan cildimizi ve saçlarımızı onarmanın yollarını arıyoruz. Zararlı UV ışınlarının cilt bariyerini zedelediği artık herkes tarafından bilinen bir gerçek… Her ne kadar güneş koruyucu kullansak da cildimiz ve saçlarımız yaz aylarında kuruyarak hassaslaşabiliyor. Zade Vital Medikal Direktörü Dr. Burçak Deniz Dedeoğlu, tatil dönüşünde cildimizi ve saçlarımızı onarmak için doğal yağlar ve kollajen takviyelerinden destek alınmasının önemini belirtiyor. 

 

Yazın kuruyan cilde doğal yağlarla bakım 

 

Özellikle Çin ve Hint tıbbında uygulamalarında önemli bir yere sahip olan Susam yağı, içerdiği E vitamini ve antioksidanlar sayesinde yıpranmış cildin elastikiyetinin geri kazanılmasını ve nem tutma kapasitesinin artmasını destekliyor. Aynı zamanda bol miktarda çinko içeren Susam yağı yaş alma etkilerinin azaltılmasında da rol üstleniyor ve güneşe karşı doğal bir koruma sağlıyor. Bu özellikleri ile Susam yağı masaj terapilerinde sıklıkla tercih ediliyor.

 

Cilt ve saç sağlığı için önemli içeriklerden bir diğeri olan, E vitamini yönünden oldukça zengin Hindistan cevizi yağı ise düzenli kullanımında özellikle yazın güneş, havuz ve deniz nedeniyle kuruyan cildi besleyerek çatlak ve pullanma gibi sorunların giderilmesini destekliyor. Yatıştırıcı ve antiinflamatuvar özellikleri de bulunan Hindistan cevizi yağı, aşırı güneşlenme sonucu tahriş olan cildin rahatlatılmasında, sinek ve böcek ısırıklarının yarattığı etkinin hafifletilmesinde tercih ediliyor.  Hindistan cevizi yağı ayrıca içerdiği Laurik asit sayesinde saç bakımında da kullanılıyor. 

 

Denizden gelen güzellik

 

Güneşin bir diğer olumuz etkisi ise ciltteki kollajen yapısına olumsuz etkileri olarak karşımıza çıkıyor. Çevresel hasarla birlikte ciltteki kollajen miktarı azalarak cilt daha kuru, esnek olmayan, mat ve kırışıklıkların oluşmaya başladığı bir sürece girebiliyor. Yaz aylarında güneşin zararlı ışınlarıyla beraber ciltteki kollajen miktarının azalması cilt altı doku kaybına neden olabilirken, cildin yüzeyinde görünür değişikliklerin oluşmasına zemin hazırlıyor. Zade Vital Medikal Direktörü Dr. Burçak Deniz Dedeoğlu, ciltte bu problemlerin oluşmasını önlemek adına kollajen kullanılabileceğini belirtiyor. Balık kaynaklı kollajenlerin sığır kollajenine göre daha fazla Tip 1 

 

 

 

 

kollajen içermesinden dolayı tavsiye edildiğini sözlerine ekleyen Dr. Dedeoğlu, kollajenin hidrolize edilerek peptitlerine parçalandığını ve bu şekilde emilerek dokuya daha hızlı bir şekilde ulaştığını vurguluyor. 

 

Sağlıklı saçlar için Biotin takviyesi

 

Dış görüntümüzün en önemli tamamlayıcılarından olan saçlarımız deniz suyu, klor ve güneş nedeniyle kuruyarak keçeleşebiliyor. Güzellik vitamini olarak da anılan biotin, hücre gelişimine katkıda bulunmasının yanı sıra normal mukozanın ve normal cildin korunmasını desteklerken saç ve tırnak yapısının güzelleşmesine katkı sağlıyor. Dr. Burçak Deniz Dedeoğlu, özellikle yaz aylarında saç kalitesinin korunması için biotin takviyesi kullanılmasını tavsiye ediyor. 

 

ZADE VITAL® HAKKINDA

 

Zade Vital Doğal Besin Destekleri Serisi, tohumun doğduğu Anadolu topraklarından çıkan, Akdeniz ve Karadeniz’in sağlık fışkıran bitki ve meyvelerinden güç bulan Türkiye’nin ilk sağlıklı yaşam markasıdır. 135 yıldır “nesiller boyu sağlık” ilkesi ile çalışan Helvacızade Grubu yoğun Ar-Ge yatırımı gerektiren ilaç sektöründe, üniversite ve sanayinin bilgi birikimi ve imkanlarını biraraya getirerek, 2012 yılında Ege Üniversitesi İlaç Geliştirme ve Farmakokinetik Araştırma Uygulama Merkezi ARGEFAR ile işbirliği içinde Zade Vital’i toplumla buluşturmuştur. Zade Vital, binlerce yıldır şifa ve güzellik amaçlı kullanılan bitki, meyve ve tohumları Ar-Ge ile birleştirerek dünyanın en zengin Soğuk Pres ürün çeşitliliğini sunmuştur. Bitki, meyve ve tohumları hiçbir ısıl işlem ve kimyasal işlem görmeden üreten Zade Vital, geniş ürün 

yelpazesi ile sadece belirli coğrafyalarda yetişen bitkileri, uluslararası GMP (Good Manufacturing Practices) standartlarında üreterek, farmasötik formda tüm dünya ile buluşturmaktadır. Zade Vital ürünleri Türkiye genelinde 16.590 eczanede, sadece doktor ve eczacı danışmanlığında insanlarımızla buluşmaktadır. Zade Vital; 

Nutrasötik ve Kozmesötik kategorileri ile 130 farklı ürün çeşidi ve 537 farklı ürün formu ile çocukluktan itibaren yaşamın her döneminde daha iyi hissetmek, yaşlanma etkilerini geciktirmek, hastalıklardan korunmak, güç ve enerji kazanmak, cildin sağlık ve güzelliğini korumaya ve sağlıkla yaş almaya destek olmaktadır. 2017 yılında 

ABD Chicago’da Zade Global Inc. şirketini kuran Helvacızade Grubu, dünya genelinde Zade Vital markası ile sağlık alanında fark yaratmak için çalışmalarına hızla devam etmektedir. Zade Vital hakkında detaylı bilgi için; www.zadevital.com.tr  adresini ziyaret edebilirsiniz.