GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-08-2022 11:05   Güncelleme : 25-08-2022 11:05

Paymes Azerbaycan’da Para Transferine Başlayan İlk Türk Fintech Şirketi Oldu

2019 yılından bu yana Azerbaycan’da faaliyet gösteren Paymes, bugüne kadar hizmet verdiği Sosyal Ticaret, Tahsilat ve Sanal Pos ürünlerine uluslararası 7/24 Para Transferini de ekliyor. Exit sonrası PayTabs şirketleri arasına katılan Paymes kısa bir süre içerisinde, operasyonunun bulunduğu Türkiye ve Azerbaycan’a ek olarak, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan ve Mısır’da faaliyet göstermeye başladı. Öte yandan, PayTabs’in Doğu Avrupa ve CIS operasyonlarından sorumlu olan şirket, Azerbaycan’da dijital ayak izlerini büyütmek için çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Kısa bir zaman önce Azerbaycan’da bulunan kullanıcıların herhangi bir ödeme yöntemini kullanmadan sosyal ticaret sayfaları yaratabileceği yeni bir ürününü piyasaya sürmüştü.

Paymes Azerbaycan’da Para Transferine Başlayan İlk Türk Fintech Şirketi Oldu

Son yıllarda Türkiye’den Azerbaycan’a birçok Fintech’in hamle yapmak istediğini ve bu konuda birçok Finansal Teknoloji şirketine      altyapı      sağladıklarını belirten Paymes Kurucu Ortağı Hasan Jabbarov, “ Azerbaycan ve Türkiye arasında ciddi bir ticari hacim var, Türkiye’de yaşayan Azerbaycanlı olarak Türk şirketlerinin Azerbaycan pazarına yatırım yapmasını destekliyorum. Onları networkümüz ile buluşturmaya ve CIS bölgesinde sahip olduğumuz bilgi birikimi ile desteklemeye hazırız.” dedi.

     Para transferi ürünü ile Azerbaycan’ın gelişen ekonomisine katkı sağlayacaklarını ve Türkiye Azerbaycan arasında gelişen hem ticari hem kültürel iş birliklerini arttıracaklarını ifade eden Jabbarov, buna ek olarak üç senedir hizmet verdikleri Azerbaycan pazarında kullanıcıların finansal teknolojiye yatkınlığının gün ve gün arttığını gözlemlediklerini belirtti.     

Yakın zamanda Paymes Yönetim Kurulu Danışmanı olarak görev almaya başlayan Kutay Yalınkılınç da konuyla ilgili görüşlerini şöyle paylaştı: “Azerbaycan’da Fintech alanında uzun zamandır faaliyet gösteren ilk Türk şirketi olarak birçok başarıya imza attık ve şimdi ise Azerbaycan finansal ekosistemine para transferi hizmetini kazandırıyoruz.

Paymes’in hedefi hem Azerbaycan’daki şirketlere hem de Azerbaycan pazarına para transferi hizmeti sağlamak isteyen Türk ve global finans şirketlerine hizmet vererek bu alanda başarılı iş birlikteliklerine imza atmak olacak. Paytabs’in global gücüyle beraber Paymes Azerbaycan‘ın yanı sıra CIS ve MENA pazarlarına yenilikçi ürünler sunmaya ve Fintech şirketlerinin bu pazarlara erişimine aracılık edecek yeni projeler geliştirmeye devam edecek”.

Paymes Hakkında:

Dünya çapında aldığı yatırımlarla ve ödüllerle dikkat çeken Paymes, birey ve kurumların herhangi bir elektronik ticaret bilgi birikimine, uygulama bağımlılığına, yüksek bütçe gereksinimlerine ihtiyaç duymadan ödeme almalarına olanak sağlayan bir ödeme platformu.   Sosyal mecralar üzerinden satış yapan bireylerin ödeme alma işlemlerini kolaylaştırmak ve güvenli hale getirmek için yola çıkan şirket, bugün evinde el emeği ürünler üreten ev hanımından 1000 bayili fabrikaya ve alt bayilerine kadar hizmet veren bir yapıya ulaştı. 

 

Paymes altyapısını geliştirdiği linkle ödeme platformu ile sosyal medya üzerinden yapılan alışverişlerde alıcı ve satıcının bir mesajlaşma uygulamasını kullanarak kolayca alışveriş yapmasını sağlıyor. Sosyal ticaret kavramının dünyaya yayıldığı ilk günlerden beri bu alanda yapılacak ödemelerin güvenle ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi için çalışmalar yürüten bir fintech şirketi olarak güvenli alışveriş hizmeti sunmanın yanı sıra kullanıcıyı doldurulması gereken uzun formlardan ve teknik detaylardan da kurtarıyor. Son derece kolay ve etkili yeni nesil bir ödeme platformu sunarak satıcıların 20 saniye içerisinde satış linki oluşturmasına imkan sunuyor. Facebook, Messenger, Instagram, Telegram, Etsy, SMS, WhatsApp uygulamaları üzerinden hizmet veriyor.

 

PayTabs Hakkında:

PayTabs, Suudi girişimci Abdulaziz Al Jouf tarafından kurulan ödüllü, B2B, ödeme çözümleri merkezidir. Haziran 2014'te ilk canlı ödeme ağ geçidi işlemini gerçekleştiren PayTabs, bugün birden fazla para birimindeki işlemleri güvenli ve güvenli bir şekilde gerçekleştiriyor. API eklentilerini kullanan PayTabs, 49 sektördeki KOBİ'lerin web sitelerinde 'kur ve çalıştır' ödeme özellikleri için sorunsuz B2B e-ticaret çözümlerini kolaylaştıryor. PayTabs, işletmelerin kağıtsız faturalandırma, QR kodu veya sosyal medya ödeme bağlantıları ile ödeme yapmalarını sağlayan elektronik faturalama hizmetleri sunuyor.

PayTabs, yıllar içinde, oyunun kurallarını değiştiren eksiksiz bir çözüm yığını oluşturdu ve ihraç etti. Bunlar, MENA bölgesindeki milyarlarca dolarlık kurumsal pazar zincirini birbirine bağlayan mobil uygulamalar, konaklama, devlet, eğitim, havayolu, seyahat, ulaşım ve fatura çözümlerini içeriyor. Nisan 2021'de PayTabs, MENA pazarında akıllı telefonları ticari satış noktası (POS) terminallerine dönüştüren ilk POS çözümü olan PT Touch'ı piyasaya sürdü. Küresel ödemeler alanında kendini kanıtlamış bir oyun değiştirici olan PayTabs, BAE ve Suudi Arabistan dahil olmak üzere Körfez İşbirliği Konseyi'nde özel ofislere ve Mısır dahil olmak üzere birçok başka yerde varlığına sahiptir.