GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-08-2022 12:20   Güncelleme : 25-08-2022 12:20

Brit-rock’un efsane grubu Travis, Garanti BBVA sponsorluğunda 19 Ekim’de Zorlu PSM’de

Dünyaca ünlü Brit-rock grubu Travis, “The Invisible Band In Concert plus The Classic Hits” turnesi kapsamında 19 Ekim’de Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde hayranlarıyla buluşacak. “Sing”, “Side” ve “Flowers in the Window” gibi efsane hitlerinin yer aldığı “The Invisible Band” albümlerinin 20. yılı anısına kült şarkılarının yeni versiyonlarının yer aldığı son albümlerini geçtiğimiz yıl Aralık ayında yayınlayan grup, hitlerini Zorlu PSM’de Garanti BBVA’nın sponsorluğunda gerçekleştirilecek konserde seslendirecek!

Brit-rock’un efsane grubu Travis, Garanti BBVA sponsorluğunda  19 Ekim’de Zorlu PSM’de

İngiliz popunun alternatif İngiliz rock müziğine dönüşmesinde büyük rol oynayan ve sayısız hite imza atarak pek çok prestijli müzik ödülünün sahibi olan Travis 19 Ekim’de Zorlu PSM'de sahne alacak. 90’lı yılların başında Glasgow'dan çıkarak Britpop sonrası dönemin ilk büyük rock gruplarından birine dönüşen efsane grup Sing, Side ve Flowers in the Window gibi hitlerinin yer aldığı “The Invisible Band” albümlerinin 20. yılı anısına kült şarkılarının demoları ile GRAMMY® Ödüllü müzisyen Emily Lazar’ın düzenlediği yepyeni versiyonlarının yer aldığı yeni albümleri kapsamında Türkiye’ye geliyor. Yeni albümlerini geçtiğimiz yıl Craft Records etiketiyle yayınlayan Travis, Why Does it Always Rain on Me ve Closer gibi hitlerini seslendireceği konserini Garanti BBVA’nın sponsorluğunda 19 Ekim günü saat 21.30’da Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde gerçekleştirecek! 

 

“Good Feeling” isimli ilk albümlerini 1997 yılında yayınlayan Travis, bu albüm ile Birleşik Krallık Albüm Listesi’nde dokuz numaraya yerleşti. Grubun adının duyulmasında ve başarılarının katlanmasında 1999 yılında çıkardıkları “The Man Who” büyük bir rol oynadı.  Bu albümle yaklaşık dokuz hafta boyunca müzik listelerinin birinci sırasına yerleşerek toplamda 134 hafta boyunca En İyi 100 Albüm listesinde kalmayı başaran Travis, yalnızca Birleşik Krallık genelinde 2.68 milyon albüm sattı.  2001 yılında yayınladıkları “The Invisible Band” albümleri de “The Man Who” kadar başarılı oldu ve dört hafta boyunca İngiltere müzik listelerinin ilk sırasında kaldı. 2004 yılında en ünlü hit parçalarını bir araya getirerek yayınladıkları “Singles” on dokuz hafta boyunca listelerin birinci sırasından inmedi ve kariyeri boyunca onlarca ödüle layık görüldü. Bunların arasında BRIT Ödülleri’nde iki “En İyi Albüm” ödülü, 2000 yılında NME Yılın Sanatçısı ödülü bulunan ve 2016 yılında İskoçya Müzik Ödülleri’nde ülke müziğine yaptıkları katkıdan dolayı onurlandırılan dünyaca ünlü Brit-rock grubu Travis, “The Invisible Band In Concert plus The Classic Hits” turnesi kapsamında 19 Ekim’de Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde dört yıllık bir aranın ardından yeniden sahne alacak.

 

Garanti BBVA’nın sponsorluğunda gerçekleştirilecek Travis “The Invisible Band In Concert plus The Classic Hits” konserinin biletleri 26 Ağustos 12.00’den itibaren passo.com.tr’de satışta olacak. Garanti BBVA kredi kartları sahipleri konser biletlerini 26 Ağustos-9 Eylül tarihleri arasında yüzde 20 indirimle satın alabilecek!

 

Zorlu Performans Sanatları Merkezi

Zorlu Performans Sanatları Merkezi (Zorlu PSM), 10. yaşında! 10 yıldır ilham verici sanat deneyimleri yaratarak ve dünya sanatına ev sahipliği yaparak daha çok insana sanatı keşfetmeleri ve sanatla dönüşmeleri için ilham veriyor! Ulusal ve uluslararası kültürel iş birlikleri, seçkin kurum ve sanatçılarla olan ortak çalışmalarıyla sanatseverler ve yeni sanat izleyicileri için özgür, yaratıcı, dönüştüren ve geliştiren bir sahne yaratıyor. Bugünün sanatçıları ile birlikte yarının sanatçılarına da hayal dünyalarını geliştirecek yaratıcı fırsatlar sunuyor, sanatın büyüleyici yolculuğunda onlara destek oluyor! "Dünyan Değişsin" mottosuyla kültür sanat ve eğlence hayatının buluşma noktası olan Zorlu PSM sanata gönülden bağlı, yaklaşık 150 çalışanıyla birlikte yenilenmeye ve sürprizler sunmaya devam ediyor. Bugüne kadar 5 milyondan fazla sanatseveri ağırlayan Zorlu PSM, Türkiye’deki kültür sanat faaliyetlerinin yaklaşık yüzde 15’ini gerçekleştiriyor. Dünyaca ünlü müzikallerden, dünya çapındaki müzisyenlere, büyük prodüksiyonlu tiyatrolardan tek kişilik büyüleyici oyunlara kadar uzanan nitelikli performansları sanatseverlerle buluşturan Zorlu PSM dünya standartlarında çok amaçlı sanat merkezi olarak tasarlanan ve global bir sahne olma vizyonuyla hareket ediyor. Yenilikçi, dinamik, güncel, güvenilir, eğlenceli, çok sesli kapsayıcı, iddialı, sıra dışı yapısıyla performans sanatları merkezi olmanın ötesine geçerek kültür sanat sektörünün gelişimine katkı sağlıyor. Zorlu PSM, 7 farklı mekanda benzersiz bir kültür-sanat deneyimi sunuyor.