GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-08-2022 10:11   Güncelleme : 26-08-2022 10:11

Cnc Lazer Kesim İşlemleri

Cnc lazer kesim işlemleri imalat sanayisinde en çok kullanılan yöntemlerden birisidir.

Cnc Lazer Kesim İşlemleri

Cnc lazer kesim işlemleri imalat sanayisinde en çok kullanılan yöntemlerden birisidir. Lazer kesim işlemleri bu açıdan bakıldığında oldukça önemli olmaktadır. Standart halde bulunan metal plakalar lazer kesim ünitesi üzerine koyulduktan sonra nozul yardımı ile kesim işlemleri programlanmaktadır. Programlanan kesim işlemi seri üretim şeklinde gerçekleşmektedir. Bu işleme cnc lazer kesim işlemi ismi verilmektedir. Kesilen parçalar inşaat sektörü başta olmak üzere birçok farklı alanda kullanılabilmektedir.

Örneğin inşaat sektörü lazer kesim işlemlerinde kesilen elemanlardan oldukça faydalanmaktadır. Kullanılan parçaların kullanım yerleri ise bununla sınırlı kalmamaktadır. Makine üretim sanayisi, otomotiv, enerji ve tarım alanları da dahil olmak üzere birçok farklı alanda cnc lazer kesim işlemlerinde işlenen parçalar kullanılabilmektedir.

Lazer ve Plazma Kesim işlemleri

Lazer ve plazma kesim işlemleri birbirine oldukça benzemektedir. Aralarındaki fark oldukça küçüktür. Lazer işleminde daha ince parçalar işlenirken plazma yönteminde daha kalın parçalar işlenmektedir. Yüzey işleme kalitesi bakımından ise lazer kesim parçalar daha hassas olmaktadır. Dünya Demir Çelik Gaziantep ilimizde kurulmuş olan ve sanayi demirleri satışı gerçekleştiren bir firma olmaktadır.

Her türlü profil veya köşebent satışları bu firma sayesinde gerçekleştirilmektedir. Bunun dışında sunulan hizmetler ise imalat sektörü için oldukça önemli hizmetlerdir. Bu hizmetlere bir diğer örnek olarak ise cnc plazma kesim verilmektedir. Yapılan tüm bi hizmetler müşterilerini memnun edebilmesi açısından oldukça önemli olmaktadır.