GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-08-2022 17:16   Güncelleme : 29-08-2022 17:16

En Eğlenceli Çocuk Dansları

Çocukların dans ederken eğlenip mutlu oldukları dans türleri genellikle hareketli danslardır.

En Eğlenceli Çocuk Dansları

Çocukların dans ederken eğlenip mutlu oldukları dans türleri genellikle hareketli danslardır. Çocukların müzik eşliğinde hem eğlendikleri hem de dans konusunda beceri kazandığı danslar arasında zumba, hiphop, salsa ve oryantal dans gelmektedir. Çocuk dans kursu türleri arasında çocukların fiziksel yapısına uygun ve becerisi olan danslara yönlendirmek dans konusunda gelişmeleri sağlanır.

Okul ve ev dışında çocukların sosyalleşmesine katkı sağlayan dans kursları Danskeyfi Altunizade Okulu bünyesinde uzman eğitmenler eşliğinde verilmektedir. Çocuk dans kursu ebeveynlerin çocuklarının becerisini geliştirerek fiziksel gelişimine katkıda bulunma imkânı sağlar. Farklı müzikler eşliğinde farklı koreografilere sahip çocuk dansları birçok çocuğun ve ebeveynin ilgisini çekmektedir.

Hiphop Dansı

Modern dans türlerinden olan hiphop dansı birçok çocuğun öğrenmek istediği dans türlerinden biridir. Çocuk dans kursu türleri arasında erkek çocukların en çok tercih ettiği hiphop dansında hareketlerin düzenli yapılmasından çok ritimli ve birbirine uygun bir şekilde yapılması önemlidir. Doğaçlama ve sokak dansı olarak da bilinen hiphop dansı Danskeyfi Altunizade dans okulununun başarılı dans eğitmenleri tarafından ritimli müzikler ve farklı ambiyanslı dans sınıflarında verilmektedir.

Çocukların çoğunda var olan hareketliliği ve yaratıcılığı arttıran hiphop dansı vücut esnetme, ısınma ve kondisyon hareketleriyle başlayıp, teknik ve ritmik hareketlerin ardından dans koreografisiyle tamamlanır. Danskeyfi Altunizade okulunun başarılı ve alanında uzman dans eğitmenleri tarafından verilen çocuk dans kursları arasında en popüler olan hiphop dans kursu eğlenceli bir şekilde kısa sürede öğrenilmektedir.

Kaynak: https://danskeyfialtunizade.com/cocuk-dans-kursu/