SAĞLIK
Giriş Tarihi : 31-08-2022 09:54   Güncelleme : 31-08-2022 09:54

Güneş Işınlarının Saçlarımıza Etkisi

Güneşin yoğun olduğu bu günlerde saçlara yaz bakımları uygulamak çok önemlidir.

Güneş Işınlarının Saçlarımıza Etkisi

Güneşin yoğun olduğu bu günlerde saçlara yaz bakımları uygulamak çok önemlidir. Yazın saç bakımını ihmal etmek, güneşten ve denizden yıpranan saçları onarmaya çalışmak en sık yapılan hatalardan biridir. Unutmayın, saç ne kadar az hasar görürse, onarımı o kadar kolay olur. Ne yazık ki sadece cildimiz değil saçlarımız da güneşin zararlı UV ışınlarından etkilenir. Güçlü güneş ışığı saç kütikülüne zarar verir. Saçı oluşturan ana etken madde kütiküldür.

Güneş ışınlarının verdiği zarar sadece saçın kimyasına zarar vermekle kalmayacak, aynı zamanda bakım, boyama gibi işlemlerin değerini de azaltacaktır. Sonuç olarak, güçlü güneş ışığı boyalı saçların rengini kaybetmesine, işlenmiş ve doğal saçların daha hızlı dökülmesine neden olur. Koreandbeuty sitesinden güzellik ürünleri temin edebilirsiniz. Bu ürünler ile saç bakımınızı yapabilirsiniz.

Saç Kremi Ve Saç Maskesi Farkı

Her kadın saçlarına önem verir. Cildiniz kadar değer verdiğiniz saçlarınızı güzellik ürünlerimiz den saç bakım ürünlerimizle koruyabilir, güzellik ürünleri ile saçlarınıza kolaylıkla bakım yapabilirsiniz.Ne yazık ki, en yaygın hatalardan biri saç kremi ile saç maskesinin aynı olduğunu düşünmektir. Bu nedenle etkili saç bakımının aynı ürünlerden şampuanlar ve saç kremleri kullanılarak elde edildiğine inanılmaktadır.

Bu nedenle çoğu insan saç kremi kullanırken saç maskesinin faydalarını gözden kaçırır veya gözden kaçırır. Bununla birlikte, saç bakımı, şampuanlamadan sonra saç uçlarının iyileşmesine yardımcı olmak için bir saç kremi olarak çalışmaz. Saç kremi duştan sonra taramayı kolaylaştırır ve saçları yumuşatır. Bu arada, saçı onaran maddeler içeren saç maskeleri saçı tedavi edebilir. Koreandbeuty sitesinden güzellik ürünleri temin edebilirsiniz.

Kaynak: https://www.koreandbeauty.com/kategori/guzellik-urunleri