SPOR
Giriş Tarihi : 28-08-2022 16:34   Güncelleme : 28-08-2022 16:34

Süper Ligi'ne transfer etmek istiyoruz

Süper Ligi'ne transfer etmek istiyoruz

Başarıyı geçici değil kalıcı kılmak istiyoruz. Çok heyecanlıyız. Bu sadece bir yatırım değil, son 18 ayda çok fazla mesai yaptık. Artık doğru yerde olduğumuzu anlıyoruz. Göztepe'nin potansiyeli çok yüksek. Avrupa için biraz beklememiz gerekiyor. Altyapıyı güçlü bir şekilde geliştirmeliyiz. Ana hedefimiz Premier Lig. Avrupa maçı artık biraz uzakta, attığımız adımlara sabırlı betgaranti olalım. Yakın gelecekte Premier Lig'e dönmeye çalışacağız. Yatırım yapacağız ama buraya para harcamak için gelmedik. Sürdürülebilir başarı için çaba göstereceğiz. Tüm taraftarlarımızın yüzünü güldürmek için çok çalışacağız. ”

Rasmus Ankersen: Zor bir ülkeye geldik ve ilk yabancı yatırımcılar olduk

Kulübün yeni başkanı olarak İzmir'de yaşayan herhangi bir medya mensubunun İzmir'de yaşayıp yaşamayacağı sorulduğunda Ankersen, "Londra'da yaşıyorum ve orada kalacağım ama mümkün olduğunca burada olacağım. Yarın menajerimizi açıklayacağız. Benim adıma yüksek performanslı bir yöneticiyi işe alacağız. Zor bir ülkeye geldik. Futbolda ilk yabancı yatırımcı biziz. İnsanlar futbolu çok seviyor. İngiltere'nin büyük bir futbol geleneği var ama Göztepe taraftarlarına bakarsak, İngiliz taraftarlar gibi daha fazlasını biliyorlar. Bunun harika bir fırsat olduğunu düşünüyoruz. Taraftarlarla iyi ilişkiler geliştirmek gerekiyor. ”

Henrik Kraft: Taraftarların sabra ihtiyacı var

Sport Republic'in sahibi ve Southampton Yönetim Kurulu Başkanı Henrik Kraft, çok heyecanlı olduğunu belirterek, "Çok uzun ve zorlu bir betgaranti giriş yatırım projemiz var.  Ocak ayında Southampton'ı devraldık.