GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-09-2022 14:39   Güncelleme : 10-09-2022 14:45

Dövme Nasıl Yapılır?

Dövme dövme stüdyosu adı verilen dövme işlemlerinin yapıldığı birçok dövme malzemesi ve araç gereçlerinin bulunduğu ortamlarda yapılır.

Dövme Nasıl Yapılır?

Dövme dövme stüdyosu adı verilen dövme işlemlerinin yapıldığı birçok dövme malzemesi ve araç gereçlerinin bulunduğu ortamlarda yapılır. Dövme yaparken kalıcı olan dövme çeşitlerinden mi yoksa geçici dövme çeşitlerinden mi yaptıracaksınız öncelikle buna karar vermelisiniz. Ardından Hijyen koşullarına uygun ve güvenilir olan bir dövme Stüdyosu tercih etmelisiniz. Dövme yaptıracağınız mekan temizlik açısından oldukça önemlidir.

Hijyen koşullarına dikkat edilmelidir. Aksi halde vücudunuz da  enfeksiyon oluşur ve istediğiniz sonucu alamama gibi durumlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu neden ile güzel çalışmalar yapan hijyen koşullarına uygun olan bir yer tercih etmelisiniz. Dövme yaptıracağınız bölgeyi seçtikten sonra yapacağınız dövme desenine doğru kararı vermelisiniz. Karar verirken dövme yapacak kişiden de fikir alabilir onun görüşlerini de dinleyebilirsiniz.

Böylelikle doğru tercihler yapmanız konusunda size yardımcı olacaklardır. Ardından dövme yapılacak olan bölge güzelce temizlenmeli ve antibakteriyel bir sabun ile yıkanmalıdır. Ardından bu bölge tek kullanımlık bir havlu İle iyice kurulanmalıdır. Dövme yapılacak vücut işleme hazır hale getirilir. Ardından dövme deseni bir kâğıda aktarılır ve ardından dövme yapılacak olan bölgeye çizimi titizlikle başlar. Bu aşamada iğne ile boya aktarımı yapılmaktadır. Biraz acılı bir işlem olduğu İçin bu acıya dayanmanız gerekecektir. Ya da bunun yerine geçici dövmeler tercih edebilirsiniz.

Kimler Dövme Yaptırır?

Dövme yaptırmak isteyen herkes vücudunun istediği bir bölümüne istediği dövmeyi yaptırabilir. Ancak kalıcı dövme yaptırma işlemleri biraz acılı bir işlemdir. Kadın erkek birçok kişi vücudunun çeşitli yerlerinde dövme tercih eder. Fakat acılı olmasından dolayı biraz tedirgin olurlar. İşlem sırasında İğne uçları ile boya vücuda enjekte edilmektedir.

Bu neden ile acıya dayanabilecek kişiler tarafından yaptırılır. Acıya dayanamam diyen fakat dövme yaptırmak isteyen kişiler de geçici dövmeler yaptırabilirler. Bunlarda acı duymayacaklardır. Dövme yaptırmak İçin şehrinizde bulunan dövme stüdyosu ile iletişime geçebilirsiniz. Uygun gün ve saate randevu oluşturup dövme yaptırabilirsiniz.

En Çok Ne Tür Dövmeler Tercih Ediliyor?

Dövme yaptıran kişilere bakıldığında birbirinden farklı dövme çeşitleri yapıldığını görmekteyiz. Bu dövme yaptıran kişilerin kimisi sevdikleri kişilerin anne, babalarının, çocuklarının, sevgili, eşlerinin ya da herhangi bir cisim ve isimlerini dövme olarak vücuduna yaptırır. Kimi ise sevdiği bir hayvan bir obje ya da bir çiçek yaptırabilir. Tamamen kişinin kendi istek ve zevkine göre bu dövmeleri vücuduna resmettirebilir ya da yazı olarak yazdırabilir.

Tamamen kendi tercihleri doğrultusunda bu dövmelere karar verebilir. Karar verince dövme stüdyosu İle iletişime geçerek uygun gün ve saatte işlem için stüdyoya giderek dövme yaptırabilir. Dövmenin büyüklüğüne göre ayrıntılarına göre işlem süresi uzayabilir ya da kısa süre de halledilebilir. Bunun için alanında uzman olan bir dövmeci ile görüşebilir ve gerekli bilgileri alabilirsiniz

Kaynak: https://www.dovmecibul.com/dovme-studyolari/