SPOR
Giriş Tarihi : 07-09-2022 12:51   Güncelleme : 07-09-2022 12:51

Sürücüsü olan Utkuhan Biricik

Sürücüsü olan Utkuhan Biricik

17 yaşında yarıştığı eğitim sayesinde araba tutkusu küçük yaşlarda başladı. 18 yaşına kadar ehliyet alamayacağını söyleyen Biricik, "Spora 15 yaşında başladım, 16 yaşında ehliyetimi aldım. Türkiye'nin en genç ve ilk ehliyetsiz drift pilotuyum. Kazandım çünkü aldığım eğitimle kendimi kanıtladım. Benim de diplomam var. Bugün drift yarışmasına katıldım. Aracımın adı "risk". Riskle ilgili küçük pozbet sorunlar var, ancak bugün hala kendime güveniyorum. Drift yapmak benim için bir yaşam tarzı seçimi. Kötü bir ruh halindeyken, uçuyormuş gibi hissediyorum. Hedefim milli sporcu olmak" dedi.

Yarışmadaki tek bronz tenli kadın

Öte yandan yarışmaya katılan tek kadın pilot  Özge Kılcı (28 yaşında) şunları söyledi: otomotiv dünyasında bu sektörde çok az kadın var. Çok eğlenceli ve zevkli bir spordur. Bu oyunda yerimi korumak istiyorum, gelecekte yurtdışında düzenlenen turnuvalara katılmayı planlıyorum” dedi. (DHA)

Doğu ve Güney Doğu Gençlik ve Spor Bakanlığı, Valilik, Belediye, Şırnak Üniversitesi, Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ve Türkiye Tenis Federasyonu'nun Ortak Düzenlediği Anadolu Bakanlığı Tenis Takım Şampiyonası'nın resmi açılış töreni Şırnak'ta yapıldı. 31 Ağustos'a kadar sürecek tenis turnuvaları için Şırnak Üniversitesi kampüsünde 2 kapalı ve 4 açık tenis kortu olmak üzere 20 ilden 63 erkek ve pozbet giriş 37 kadın olmak üzere toplam 100 takım ve 400 sporcu yer alacak.