SPOR
Giriş Tarihi : 09-09-2022 12:01   Güncelleme : 09-09-2022 12:01

100. yıla özel olmayacağını, her yıl  yapılacağını kastediyorum

100. yıla özel olmayacağını, her yıl  yapılacağını kastediyorum

Resepsiyonda yaptığı konuşmanın ardından Dursun Özbek, takımın durumundan memnun olduklarını bir kez daha medyaya açıklayarak, "4 hafta geçti. Son maçtaki futbol performansından memnunuz. Bazı uyumsuzluk noktaları var ama bunlar da düzeltilecek. Galatasaray Okan hocamızın rehberliğinde şampiyonluk için en ciddi aday. Mayıs biziz" dedi.

Patrick van Anholt'un sezona iyi başlayamamasının ardından Galatasaray, sol bek arayışını hızlandırdı. PSG'den Layvin Kurzawa ilk aday tombalavip olarak açıklansa da, başka bir isim bulmak için çalışmalar sürüyor. Bu anlamda Galatasaray sıralamasında yer alan Jordan Amavi, Marsilya ile ittifak yapacaktı.

Takımdan ayrılmaya hazır

Marsilya'ya transfer süreci bitmeden Duje Caleta-Car ve Jordan Amavi'nin takımdan ayrılacağı gündemde olan ve her iki ismin de Tudor yönetiminde Marsilya'da forma şansı bulması beklenmiyor. Sol bek arandığı bildirilen Galatasaray, fırsatı değerlendirdi ve oyuncunun katılımını sağladı.

Anlaşma bilgileri burada

L'Equipe'a göre Galatasaray, Marsilya ile satın alma opsiyonlu kiralama konusunda anlaştı. Amavi'nin Fransız tarafı ile  sözleşmesi 2025 Haziran'da tombalavip giriş sona eriyor ve bu sezonu Galatasaray'da geçirmesi halinde maaşının bir kısmı Marsilya tarafından ödenecek.

Olympiacos da aktif

Amavi'nin transferinde Olympiakos, Galatasaray'ın rakibi olarak görülüyor. Yunan tarafının transferi tamamlamaya yakın olduğu yönündeki haberlere rağmen Galatasaray'ın kulüple bağlantıları dikkatleri oyuncuya çevirdi.