SPOR
Giriş Tarihi : 10-09-2022 19:04   Güncelleme : 10-09-2022 19:04

26 yıl sonra Türkiye yok!

26 yıl sonra Türkiye yok!

Trabzonspor'un Devler Ligi'ne kalamamasının ardından garip bir istatistik ortaya çıktı. 1995-96 sezonundan bu yana Şampiyonlar Ligi betbey grup aşamasında en az bir takımla sahaya çıkan Türkiye,  26 yıl sonra ilk kupaya tam olarak hak kazanamayacak.

Galatasaray, Marcao'nun ayrılmasının ardından Belçika'nın Ghent takımında görev yapan Andreas Hanche-Olsen'in kadroya yabancı bir oyuncu eklemesini hedefliyor. Sarı-kırmızılılar konuyla ilgilenmeye devam ederken, müzakerelerde ortak bir zemin bulmaya çalışıyorlar. Cim Bom sonunda 3,5 milyon euro bahis yaptı.

Son bir teklif yapacaklar

Belçikalı temsilci 4.5 milyon euro istiyor. Ancak, bir yıllık sözleşmesi olan ve Aslan'a katılmaya istekli olan oyuncu ile Gent, Norveçli defans oyuncusunu kadrolarında tutmak için mücadele ediyor gibi görünüyor. Bu nedenle 25 yaşındaki futbolcu Cim Bom'un önümüzdeki günlerde transferi kolaylaştırılmalıdır. Sarı Kırmızılılar, önümüzdeki günlerde Ghent'e son bir teklifte bulunarak transferi tamamlamaya çalışacak.

Şampiyonlar Ligi play-off'larında Trabzonspor ile oynadığı  ilk rövanş maçında Trabzonspor ile 0-0 berabere betbey giriş kalan Trabzonspor, sonunda 2-1 yenilip Devler Ligi'ne veda etti.

Les Bleus de Bourgogne, Avrupa Ligi'nden çıkmaya devam edecek, ancak 10 yıllık koşularını sona erdiremedi ve önemli bir gelir kaynağını kaybetti.