GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-09-2022 23:56   Güncelleme : 12-09-2022 23:56

Bulut Akacan Kimdir?

Kıbrıs’ın incisi Girne’de yapılan üst seviyedeki yatırımlar nedeni ile Bulut Akacan kimdir? Sorusu sıklıkla sorulmaya başlamıştır.

Bulut Akacan Kimdir?

Kıbrıs’ın incisi Girne’de yapılan üst seviyedeki yatırımlar nedeni ile Bulut Akacan kimdir? Sorusu sıklıkla sorulmaya başlamıştır. Bulut Akacan’ın ismini duyan ve kim olduğunu merak eden kişiler, internette araştırma yapmakta ve Akacan hakkında bilgi sahibi olmaktadırlar.

Bulut Akacan 1983 yılında Güzelyurt’ta dünyaya gelmiştir. Evli ve iki çocuk sahibi olan Akacan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin önde gelen iş adamları arasında yer almaktadır. Pek çok alanda faaliyetlerde bulunan Akacan, Kıbrıs Türkiye İş İnsanları derneği kurucu başkanıdır. Ayrıca Kıbrıs’ta faaliyet gösteren bazı tv kanallarında ekonomi ve siyaset alanında programlar hazırlayıp, sunmaktadır.

Akacan Holding

Eğitim hayatını Amerika’da tamamlayan Bulut Akacan, 1991 yılında kurulan aile şirketinin başına geçmek için Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne dönmüştür. Şirketler topluluğu halinde olan firmayı, Akacan Holding çatısı altında birleştiren Akacan, holdingin yönetim kurulu başkanlığına seçilmiş ve 15 yılı aşkın bir süredir bu görevi yürütmektedir.

Holding bünyesinde farklı sektörlerde faaliyet gösteren pek çok firma yer almaktadır. tekstil, mobilya, beyaz eşya, narenciye, inşaat ve emlak sektörlerinde yoğun olarak çalışmalarını gerçekleştiren holding, uluslar arası firmalar ile yapmış olduğu ortaklıklar ve ortak girişimler ile global bir firma olma yolunda oldukça önemli adımlar atmaktadır.

Akacan Holding’in gelişmesinde ve Kıbrıs’ın en büyük şirketlerinden biri olması yolunda önemli çalışmalara imza atan Akacan, evli ve iki çocuk sahibidir.