GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-09-2022 00:14   Güncelleme : 13-09-2022 00:14

Bulut Akacan Biyografisi

Girne merkezli bir holding tarafından yapılan yatırımlar ve hayata geçirilen projeler nedeni ile Bulut Akacan kimdir?

Bulut Akacan Biyografisi

Girne merkezli bir holding tarafından yapılan yatırımlar ve hayata geçirilen projeler nedeni ile Bulut Akacan kimdir? Sorusu sıklıkla sorulmaya başlamıştır. İnternette ve çeşitli sosyal mecralarda araştırmalar yapılmakta ve Akacan hakkında bilgi sahibi olunmak istenmektedir.

Bulut Akacan Güzelyurt’ta dünyaya gelmiştir. 1983 doğumlu olan Akacan evli ve iki çocuk sahibidir. Akacan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde önde gelen iş adamları arasındadır.

Pek çok alanda faaliyet gösteren şirketlere sahip olan Akacan, Kıbrıs Türkiye İş İnsanları derneği kurucu başkanı olarak görevini sürdürmektedir.  Akacan, ayrıca Kıbrıs’ta faaliyet gösteren bazı tv kanallarında çeşitli programlar hazırlayıp, sunmaktadır. 

Akacan Holding

1991 yılında Mehmet Akacan tarafından kurulan aile şirketi birçok alanda faaliyet göstermektedir. Eğitim hayatını Amerika’da tamamlayan Bulut Akacan, şirketin başına geçmek için Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne dönmüştür. Bulut Akacan şirketler topluluğu halinde olan firmayı, Akacan Holding çatısı altında birleştirmiştir. Holdingin yönetim kurulu başkanlığına seçilen Akacan, 15 yılı aşkın bir süredir bu görevi yürütmektedir.

Holding bünyesinde tekstil, mobilya, beyaz eşya, narenciye, inşaat ve emlak sektörlerinde faaliyet gösteren pek çok firma yer almaktadır.  Oldukça yoğun bir şekilde çalışmalarını gerçekleştiren holding, global bir firma olma yolunda oldukça önemli adımlar atmaktadır.

Evli ve iki çocuk sahibi olan Akacan, Akacan Holding’in gelişmesinde ve Kıbrıs’ın en büyük şirketlerinden biri olmasında son derece gayretli çalışmalar yürütmüştür.