GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-09-2022 14:47   Güncelleme : 15-09-2022 14:47

Trendyol Mağaza Açma

Trendyol Mağaza Açma

Covid 19, e-ticaret sektörünün hızlı büyümesinde adeta bir katalizör görevi üstlendi. Hali hazırda, e-ticaret sektörünün yıldan yıla büyüdüğü istatistiklere yansısa da pandemi süreci ile birlikte süreç ivme kazandı. Milyonlarca müşteri, market alışverişinden giyim alışverişini, yemek siparişinden taksi çağırma işlemini dijital kanallar üzerinden gerçekleştiriyor. Bu gelişim, işletmelerin de e-ticaret satış kanalını aktif hale getirmesini mecbur kıldı. Değişime hazır olmak ve değişime direnç göstermemek gerekiyor. Gelenekler ticaret hayatında önemli olsa da gelenekleri çağın şartları karşısında da revize etmek gerekebilir. Değişime ayak uydurmayan işletmelerin hızlı bir şekilde yok olduğunu gördüğümüz, rekabetin ciddi seviyelere ulaştığı ticaret hayatında, online pazar yerleri de gücünü artırdı. Küçük ve orta ölçekli işletmelere, görünür olma ve potansiyel müşterilere ulaşma imkanı tanıyan online pazar yerleri, günümüzde küresel firmalar tarafından da kullanılmaya başlandı. Trendyol, ülkemizde online pazar yeri platformları arasında lider konumda bulunuyor. Trendyol’un Alibaba tarafından yatırım alması ve süreç içerisinde evrilerek dev bir firmaya dönüşmesi büyük bir başarı göstergesidir. Bu başarı, sadece Trendyol’a kazanç sağlamadı bununla birlikte binlerce küçük ve orta ölçekli işletme de satışlarını artırdı ve varlığını tescillemiş oldu. Birçok kadın girişimci neleri başarabileceğini gösterdi. Trendyol üzerinden mağaza açmak ve milyonlarca müşteriye ulaşmak hem çok kolay hem de tamamen ücretsiz. Sizler de dijital dünyada satış yapmaya başlamak ve Trendyol gibi online pazar yerlerine entegre olmak için Eticex.com’un sunmuş olduğu e-ticaret paketleri arasında size uygun olanı seçebilir ve satışlarınızı artırabilirsiniz.

Adım Adım Trendyol’da Mağaza Açma

Trendyol’da mağaza açmak için bir dizi adımı takip etmek gerekiyor. Öncelikle Trendyol’da mağaza açmak için herhangi bir mağaza açma bedeli bulunmadığını belirtmekte fayda var. Bununla birlikte, resmi bir şahıs veya sermaye şirketi olma zorunluluğu bulunuyor.

 1. Trendyol’da mağaza açmak için ilk adım olarak, satıcı başvuru formunun doldurulması var. Satıcı başvuru formu içerisinde yetkili bilgileri, işletme bilgileri, satılacak ürünlerin kategorisi gibi bir dizi temel bilgi bulunmaktadır. Form doldurulduktan sonra ikinci aşamaya geçilebilir.
 2. İkinci adım olarak yapılması gereken SMS doğrulama işlemidir. Bu işlem için formu doldururken girmiş olduğunuz cep telefonu numarasına, 5 haneli bir şifre gelecektir. Gelen şifreyi girip “Kodu Doğrula” butonuna basarak bu adımı tamamlayabilirsiniz.
 3. SMS doğrulama işleminden sonra alacağınız panel şifresi ile birlikte satıcı paneline giriş Formu doldururken vergi numarasını girdiğiniz için, işletmeniz ile ilgili birçok bilgi otomatik olarak satıcı paneline gelecektir. Bu bilgiler, Gelir İdaresi Başkanlığı’ndan alınmaktadır.
 4. Satıcı paneline giriş yaptıktan sonra talep edilen bilgi ve belgelerin girişi yapılmalıdır.
 5. Belge girişleri yapıldıktan sonra ıslak imzalı sözleşmeler, PTT kargo ile 804173504 alıcı kodu ile kargo edilmelidir. PTT kargo herhangi bir kargo ücreti almaz. Kargo masrafı Trendyol tarafından karşılanmaktadır. Son aşama ile birlikte sözleşmeler ulaştığında ve onaylandığında, Trendyol mağaza açma işlemi herhangi bir sorun olmadığı takdirde tamamlanmış olur.

Yukarıda yer alan adımlar bittiğinde, Trendyol mağazanıza ürün yükleyebilir ve satış yapmaya başlayabilirsiniz. Eticex’in sunmuş olduğu e-ticaret paketleri ile birlikte Trendyol dahil tüm online pazar yerlerine entegrasyon işlemi sağlanmaktadır. Siz de paketler hakkında detaylı bilgi almak ve uygun ödeme koşullarından yararlanmak için eticex.com adresini ziyaret ediniz.

Trendyol Mağaza Açmak İçin Gerekli Evrakların Listesi

Trendyol’da üzerinde mağaza açmak isteyen işletmelerden talep edilen evraklar aşağıdadır;

 • Islak imzalı ve kaşeli satış sözleşmesi
 • İşletmenin imza yetkilisine ait imza sirküleri
 • İşletmenin faaliyet belgesi (ticaret odasından alınmış son 6 aya ait faaliyet belgesi)
 • Şirket Vergi Levhası (muhasebecinizden isteyiniz)
 • Ticaret Sicil Gazetesi (muhasebecinizden isteyiniz)
 • Ek bilgiler,
  • Şirket ünvanı
  • Şirket türü (şahıs, limited, vb.)
  • Vergi kimlik numarası (şahıs için tc kimlik numarası)
  • Ticari sicil numarası
  • Satış yapılacak kategori (ev & yaşam, elektronik, giyim, spor…)
  • Yetkilinin adı ve soyadı
  • E-posta adresi
  • Yetkilinin cep telefonu numarası
  • n11 gibi diğer online pazar yerlerinde aktif mağaza varsa mağaza linki
  • İşletmenin kendi e-ticaret sitesi varsa domain adresi

Eticex’in e-ticaret paketleri sayesinde dijital dünya üzerinden satış yapmaya başlayabilir ve pazar yerleri aracılığı ile milyonlara ulaşabilirsiniz. Siz de web sitemizi ziyaret ederek, size uygun paketi bulabilirsiniz. Ya da müşteri temsilcilerimiz ile görüşüp, size uygun paketi belirleme konusunda yardım alabilirsiniz.