SPOR
Giriş Tarihi : 12-09-2022 02:44   Güncelleme : 12-09-2022 02:44

5 yılda, turuncu-lacivertli takım

5 yılda, turuncu-lacivertli takım

 

UEFA'nın en büyük organizasyonları olan Şampiyonlar Ligi, Avrupa Ligi ve Konuşma Ligi grubunda kalan tek Türk takımı oldu.

UEFA Erkekler Yaptırımları

UEFA Denetim, Etik ve Disiplin Kurulu, Başkşehir ve takım teknik direktörü Emre Bellozoğlu'na çok sayıda yaptırım uyguladı. UEFA Avrupa Konuşma padişahbet ön eleme turu ikinci ön eleme turunda İstanbul'da oynanan Maccabi Netanya maçında 'gölge teknik adam' durumuna ilişkin karara göre Belözoğlu'na 'koçsuz' isim verilmedi. Herhangi bir UEFA müsabakasında antrenör. Teknik direktörün faaliyetten men edildiği açıklandı.

10.000 euro kalabalık

Emre Belozoğlu aleyhine verilen kararın ilgili yönetmelikte belirtilen kriterleri karşılayana kadar yürürlükte kalacağı vurgulandı. Deneyimli bir koç olmasının yanı sıra, genel davranış kurallarını ihlal ettiği için de uyarıldı. Başakşehir'e de aynı nedenle 10 bin euro para cezası verildi. Başakşehir, Netanya ile oynadığı deplasman maçına geç başladığı için 10 bin euro padişahbet giriş para cezasına çarptırıldı. Bu nedenle teknik direktör Erdinç Sözer uyarıldı.

Türkiye'de de yasak

Türkiye Futbol Federasyonu'nun "Teknik ve İşçi Personelinin Statüsü Esasları"nda da hayalet antrenörlere yönelik cezalar var. Buna göre, "Zorunlu teknisyenine uyarlanmış teknikerlik belgesine sahip olmayan gölge antrenör ve/veya kulüpte çalışan gölge antrenörler için çalışma imkanı, futbol takımını oyun sırasında fiilen hazırlar, yönetir veya yönetir, pratik değildir. . Sözleşme yükümlülüklerini yerine getirin. Kazananlar 1 yıl süreyle haklarından mahrum edilecek ve 100.000 TL para cezasına çarptırılacaktır.