SPOR
Giriş Tarihi : 15-09-2022 17:05   Güncelleme : 15-09-2022 17:05

Ücretlerinin üç taksite kadar ödenmesiydi

Ücretlerinin üç taksite kadar ödenmesiydi

İki taraf, oyuncular ve temsilcileriyle saatlerce süren görüşmelerin ardından Çarşamba öğleden sonra transferi resmileştirdi.Kopenhag'daki Cornelius transfer duyurusunun ardından Mark Si Gomez'in Türkiye ziyareti planlanıyor. Uruguaylı yıldız, iki günlük bir dönüşün ardından Türkiye'ye geldi.

Gomez: Çok mutluyum!

Bordeaux Blues'un yeni transfer oyuncusu Maxi Gomez, Trabzonspor'a katıldığı için çok mutlu ve şanslı olduğunu, Türkiye'ye geldiği için kulisbet çok mutlu olduğunu söyledi. "Trabzonspor'a imza attığım için çok mutluyum. Umarım bir an önce takımıma  adapte olabilirim ve büyük katkı sağlayabilirim."

Ağaoğlu: Biraz sessiz kaldık

Trabzonspor Başkanı Ahmed Aoğlu, Gomez'i İstanbul'da karşıladı. Başkan Aoğlu, Gomez ile fotoğraf çektirdikten sonra kısa bir açıklama yaptı. Ağaoğlu, "Hayırlı olsun" diye devam ederek, "Transferi biraz daha sessiz hale getirdik. 36-48 saatte biter diyebiliriz." Ağaoğlu, Fenerbahçe'nin Gomez'e yaptığı teklifle ilgili bilgisinin olmadığını belirterek, "Bu transferler ortalıkta olmamalı. Medyada göründüğünde, kulisbet giriş farklı bir duyguya sahip olacak. En iyisi sakince yapmak. Sanırım ikisini de yaptık" dedi.

140 milyon kontrat

2019'da Gomez,  Valencia ile 2024 yılına kadar  sözleşme imzaladı ve tahliye ücreti 140 milyon  olarak belirlendi Valencia formasıyla  110 maçta 26 gol attı ve beş asist yaptı. . Yıldız oyuncu bu performanslarıyla İspanya'nın en önemli golcülerinden biri haline geldi.