GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-09-2022 16:22   Güncelleme : 19-09-2022 16:22

Akıllı Lens ile Gözlüksüz Görüş

Uzak, orta ya da yakın mesafe fark etmeden; yaşanan görme sorunları konusunda çözüm arayışına giren insanların karşılarına farklı alternatiflerin çıkmakta olduğu bilinen bir gerçek.

Akıllı Lens ile Gözlüksüz Görüş

 

Uzak, orta ya da yakın mesafe fark etmeden; yaşanan görme sorunları konusunda çözüm arayışına giren insanların karşılarına farklı alternatiflerin çıkmakta olduğu bilinen bir gerçek. Klasik tarzdaki alternatiflerin beraberinde getirmiş olduğu sorunlar ile karşı karşıya kalmak istemeyenler ise Dr. Berkant Bozdağ tarafından sunulan akıllı lens ile beraber aradıklarını buluyorlar.

Genel olarak insanların kendi gözlerinin içerisinde doğal bir lens bulunur. Bu lens esnek ve saydam bir yapıya sahiptir. Var olan bu esneklik ile beraber yakın ya da uzak mesafeye bakış sırasında şekil değiştirerek odaklama işlemini gerçekleştirir. Böylelikle uzağın ya da yakının çok daha net görülmesini sağlar. 40 yaş sonrasında ise kişilerin kendi göz içlerindeki lensleri esnekliğini yitirmeye başlar. Bunun sonucunda ise görme konusunda sorunlar kendini gösterir. Akıllı lens ile beraber ise kişi artık kişi tekrardan gözlüğe gereksinim duymadan ömür boyunca numara değişikliği yaşamaz.

Akıllı Lensin İşlevi Nedir?

Uzak, orta, yakın mesafeden gelmekte olan ışığı farklı noktalardan kıran akıllı lens; kişinin ihtiyaç duyduğu mesafeden görüş sağlamaktadır. Akıllı lens kullanımı ile birlikte, sorun yaşanan mesafeye göre ayarlamanın yapılması mümkün olmaktadır. Kişinin görme konusundaki ihtiyaçlarına göre özel hale getirilebilen akıllı lens sayesinde her mesafedeki gözlük ihtiyacının da ortadan kalkması sağlanır. Akıllı lensin en önemli özelliklerinden biri de katarakt operasyonu ile aynı seansta yapılabilmesidir. Yapılacak operasyon ile birlikte hem katarakttan kurtulma imkanı ortaya çıkıyor hem de ömür boyunca gözlüksüz şekilde görmek mümkün hale geliyor.

 

Akıllı Lens Operasyonu Nasıl Yapılıyor?

Dr. Berkant Bozdağ tarafından gerçekleştirilmekte olan akıllı lens operasyonu öncesinde her iki gözün ayrı günlerde operasyona alınması adına planlama yapılır. Operasyon aralığı doktor ve hastanın tercihine göre 1 ila 7 gün arasında değişim göstermektedir. Yaklaşık olarak 10 dakika süren operasyon sırasında damla anestezisi tercih edilir. Genel anestezi kullanılmadığı için hastanede kalmaya gerek olmaz. Kişi operasyonun ardından doktor tarafından gerekli kontrollerin yapılması ile beraber taburcu edilebilmektedir. Operasyonun sonrasında ilk gün ilgili göze göz bandı yapılacaktır. Sonraki gün kontrole gelene kadar damla kullanılmaya başlanır. Yapılacak kontrol sonrasında eğer ki her şey yolunda ise diğer göz için de akıllı lens operasyonun yapılması adına planlama yapılır.

Akıllı Lens Hangi Avantajlara Sahiptir?

Gözünde görme sorunu yaşayan insanların büyük bir kısmı artık 40 yaşın üzerinde olup gerekli kriterleri karşılıyorsa akıllı lens konusundaki araştırmalarını sıklaştırıyorlar. Ve gerçekleştirdikleri araştırmalar ile de görebilecekleri üzere Dr. Berkant Bozdağ gibi alanında uzman bir doktor ile iletişime geçilmesi halinde ortaya son derece başarılı sonuçlar çıkacaktır. Çok kısa süren operasyon sonrasında kişi herhangi bir sorunla karşılaşmadan günlük yaşantısına kolaylıkla dönebilir.

Yapılacak olan akıllı lens operasyonu sonrasında kişide tekrardan katarakt problemi ortaya çıkmamaktadır. Dolayısıyla tekrardan bir operasyona ya da numara değişiminden dolayı gözlüğe ihtiyaç duyulması gibi bir durum da söz konusu olmamaktadır. Akıllı lens, gözün içerisinde ilerleyen zamanlarda herhangi bir şekilde deformasyona uğramayacağı gibi soğuk, sıcak ve travma gibi dış faktörlerden de hiçbir şekilde etkilenmez. Her ne kadar akıllı lens gerekli görülmesi halinde değiştirilebiliyor olsa da bu lenslerin kullanılmaya başlandığı zamandan günümüze kadarki süreçte böylesine bir değişim pek fazla kişi tarafından talep edilmemiştir. Gözlerinde ortaya çıkan görme sorunundan kesin olarak kurtarmak için doğru adımları atmak isteyenler, https://www.berkantbozdag.com üzerinden bu konuda ihtiyacı olan tüm bilgileri alarak görme sorunlarına kısa sürede veda edebilir.