SAĞLIK
Giriş Tarihi : 20-09-2022 17:37   Güncelleme : 20-09-2022 17:37

Hollywood Gülüşü Nedir? Kimler Yaptırır?

Hollywood gülüşü bireye özel olarak yapılan bir estetik müdahaleler bütünüdür.

Hollywood Gülüşü Nedir? Kimler Yaptırır?

Hollywood gülüşü bireye özel olarak yapılan bir estetik müdahaleler bütünüdür. Bu kavramın kullanılması ünlü insanlarda olduğu hissedilen fakat kaynağının tam tanımlanamadığı sanatsal ışıltılı olma hali ile alakalıdır. Hollywood gülüşü oluşturulurken bembeyaz, ışıltılı bir gülüş oluşturmayı hedeflemek çok hassas ve estetik bir algının zirvede gerektiği dokunuşlar gerektirir.

Gerçek bir Hollywood Gülüşüne sahip olmanın kriterlerinin başında; gülündüğünde üst azı dişlerine kadar bütün dişlerin görünmesi, üst dişlerin kesici kenarlarından geçen hayali çizgiyle alt dudağın güzel bir uyum oluşturması ve üst diş̧ etlerinin en fazla 2 milim görünmesinden başlamaktadır. Hollywood gülüşü ve implant tedavisi için Nivdis sitesinden hizmet alabilirsiniz.

Hollywood Gülüşü Nasıl Yapılmalıdır?

İşlemde, porselen veya kompozit lamine kullanılmaktadır. Gülüş tasarımı ile estetik diş görünümü kazandırılmaktadır. Lamine türüne karar verildikten sonra diş ve çene yapısı ortaya çıkarılarak dişler için model oluşturulmakta. Bilgisayar aracılığıyla ideal diş formu yapılmaktadır. Alınan veriler doğrultusunda diş prototipleri oluşturularak kişinin dişlerine takılıp, dişlerin nasıl durduğu kontrol edilmektedir. Bu prototiplerden memnun olan kişiye 7-10 gün içinde oluşan herhangi bir problem yok ise gerçek dişler takılarak işlem tamamlanmaktadır. Siteden diş beyazlatma ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Son yıllarda güzelleşmek ve genç görünmek adına yapılan estetik uygulamaların arasında diş estetiği büyük bir yer kaplamaktadır. Sağlıklı, pırıl pırıl bir cilde sahipken dişlerin çarpık, sararmış ve sağlıksız olması güzelliği olumsuz etkileyebilmektedir. İleri tanı ve tedavisinde uzmanlaşmış modern diş kliniği olan ve üstün ekipmanlara sahip olan Nivdis adresinden takip edebilirsiniz.