SAĞLIK
Giriş Tarihi : 27-09-2022 12:50   Güncelleme : 27-09-2022 12:50

İmplant Diş Tedavisi Nedir, Nasıl Yapılır?

Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte günümüzde implant diş tedavilerinde başarı oranı giderek artış gösteriyor.

İmplant Diş Tedavisi Nedir, Nasıl Yapılır?

Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte günümüzde implant diş tedavilerinde başarı oranı giderek artış gösteriyor. Buna paralel olarak Konya implant diş yaptıran kişilerin sayısı oldukça fazla nokta diş hekimlerinin en fazla önermiş oldukları diş protez tedavileri arasında yer alan implant diş hastaların oldukça memnun kaldıkları bir uygulamadır.

İmplant diş kökleri titanyum malzeme kullanılarak yapılmıştır. Titanyum malzeme de ağız içerisindeki dokular ile tamamen uyumsarlar. Hiçbir şekilde alerjik reaksiyon göstermeyen titanyum malzeme sayesinde implant diş kökü tıpkı doğal diş kökünün görevini görüyor. Konya implant fiyatları işlemin yapılacak olduğu kliniğin fiyat prosedürü ve uygulanacak olan tedavi yöntemine bağlı olarak farklılık gösterir.

İmplant Diş Nasıl Yapılır?

İmplant diş tedavisi yaptırmak isteyen hastalar öncelikle Diş hekimi muayenesinden geçerler. Hasta çene ve kemik yapısı olarak implant yapımına uygunsa bu durumda hekim tarafından ölçüler alınır ve implant tedavisine başlanır. İmplant tedavisi lokal anestezi altında yapılan bir işlem olduğundan dolayı uygulama sırasında hastalar Ağrı hissetmez. Bazen diş hekimleri bazı hastalar için genel anestezi yapılmasını istiyor. Bu durumda hastaların implant tedavisi genel anestezi altında yapılır. Her iki yöntemde de yapılan işlem sırasında acı ya da ağrı duyulmaz. Ayrıca Konya diş teli tedavisi içinde siteden bilgi alabilirsiniz.

İmplant Pahalı Bir Yönetim mi?

Dentovagroup implant tedavisi yaptırmak isteyen hastaların en fazla araştırmış oldukları konular arasında implantın pahalı bir yöntem olup olmadığı giriyor. İmplant diğer diş tedavi yöntemlerine göre biraz yüksek fiyattadır. Ancak 30 ila 40 yıla kadar dayanma süresi olduğu göz önüne alınırsa oldukça ekonomik bir yöntemdir. İmplant uygulaması yapıldıktan sonra hasta ağız bakımına dikkat ettiği sürece çok uzun yıllar boyunca hiç bir sorun yaşamadan kullanılabilir.

Diğer diş tedavi yöntemleri 3-5 yılda bir yeniden restorasyon gerektirse de implant tedavisinde böyle bir durumla karşı karşıya kalmazsınız. Bu nedenle yapılan implant uygulaması vermiş olduğunuz paranın hakkını size fazlasıyla verir.

İmplantın Sunmuş Olduğu Avantajlar

İmplant tedavisinin sunmuş olduğu en büyük avantajlardan birisi uzun ömürlü olmasıdır. Bununla birlikte implant yapılırken diğer dişlere herhangi bir şekilde işlem yapılmaz. İmplant tedavisi tek bir dişe yapılabileceği gibi ağzında hiç dişi olmayan hastalar için de uygulanır. İmkân tedavisi yapılmadan önce hastaların sigara kullanımına ara vermesi ya da azaltması önerilir.

Ununla birlikte implant tedavisi yapıldıktan sonra da hastaların aşırı sigara tüketiminden kaçınmaları tavsiye ediliyor. Çünkü sigara ağız içerisindeki yaraların iyileşmesini geciktirir ve bununla birlikte implantın tutunmasını da risk altına atar. İmplant tedavisinin tam teşekküllü bir klinikte ve uzman diş hekimleri tarafından yapılması büyük önem arz eder. İmplant tedavisinin fiyatları ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için işlem yaptıracak olduğunuz klinik ya da diş hekiminiz ile görüşme sağlayabilirsiniz. Ayrıca Dentovagroup sitesinden bilgi ve hizmet alabilirsiniz.