SPOR
Giriş Tarihi : 05-10-2022 15:52   Güncelleme : 05-10-2022 15:52

Teknik direktörü Okan Buruk

Teknik direktörü Okan Buruk

 

Harris Seferovic'i kadro dışı bırakacağını da doğruladı. İsviçreli forvet  bu sefer 15 maç oynarsa, 2,5 milyon Euro'luk seçenek devreye girecek. (Takvim)

Orta Asya'da geleneksel sporları ve Türk kültürünü yaşatmayı hedefleyen 4. Dünya Göçebe Oyunları, bu yıl Bursa'nın İznik ilçesinde bir gölün hazırladığı dev bir platoda başladı. “Geleneklerden geleceğe, biz biriz! geleneksel okçuluk, kokoboru ve atlı okçuluğun ilk kez yer aldığı 4 günlük Göçebe Dünya Oyunları'nda 102 ülkeden 3.000'den fazla sporcunun sloganı oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan maçın ardından yaptığı açıklamada, "İznik'teki bu organizasyon 2020'de gerçekleşecek. Salgın ülkemizi ve tüm dünyayı etkilediği için ertelemek betmaster zorundayız. 'Göçebe kültürü' dediğimizde konuşuyoruz. medya ve iletişim araçları dünyayı küçük bir kasabaya dönüştürmüş olsa da göç, bugüne kadarki en etkili kültürel ve insani bağdır

"Bunda emeği geçenleri kutluyorum"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sözlerine şöyle devam ediyor: Sınırlı göçebelik.Binlerce yıldır insanlık tarihine damgasını vurmuş bu kültürün yok olmasına hiçbirimiz katılamayız. Bu amaçla, çeşitli şekillerde göçebe bir kültürü sürdürmede büyük faydalar görüyoruz. Toroslar'ın dumanı tüten göçebe çadırlarına bağımsızlığımızın ve yurdumuzun geleceğinin garantörü diyoruz. Organizasyonda emeği geçenleri, gençlerimize ve misafirlerimize spordan sanata, geleneksel spora kadar pek çok deneyimi yaşatacak betmaster giriş kişileri takdir ediyorum. Olimpiyat Oyunlarına katılan sporculara ve diğer etkinliklere katılan sporculara başarılar dilerim. Geleceğe miras bırakan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. "