GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-10-2022 15:58   Güncelleme : 06-10-2022 15:58

Dijital Dünyadan Baskılara

Baskı yıllar boyunca yapım aşamasında gelişen teknoloji ile yenilenerek değişik boyutlar kazanmıştır.

Dijital Dünyadan Baskılara

Baskı yıllar boyunca yapım aşamasında gelişen teknoloji ile yenilenerek değişik boyutlar kazanmıştır. Baskı hayatımızın her aşamasında var olan bir ihtiyaç olmaktadır. Kimi zaman reklam panoları üzerindeki büyük reklamlar, kimi zaman cam bir kavanoz üzerindeki etiketler baskı yöntemi kullanılarak yapılıyor. Önceki dönemlerde ticari amaçlar için analog baskı yöntemi kullanılarak reklam ve tasarımlar yapılmaktaydı. Dijital baskının yaygınlaşması ile beraber hem maliyet düşürme hem de zamandan kazanma amacıyla bu faaliyetler dijital baskı ile devam etmiştir.

 Dijital baskının analog baskıdan çok daha pratik olması, baskın sadece ticari değil kişisel alanda da hızla gelişmesine ön ayak olmuştur. Günümüzde kullandığımız her şeyde biraz da olsa dijital baskının izlerini görmek mümkün olacaktır. Kimi dijital baskı makinesi her işlevi yerine getirebilme özelliği de taşımaktadır. Örneğin baskes işlemini yapabilen baskı makineleri ürün basıldıktan hemen sonra kesilerek hazır bir şekilde alınır. Bu da bir iş yükünden daha kurtulmak ve zaman tasarrufu demektir.

Baskı Hangi Alanlarda Kullanılır?

 Baskı artık günümüzde her alanda kullanılmaktadır. Örneğin herhangi bir hizmetin duyurulması için kamu kuruluşları ya da özel kuruluşlar tarafından panolara asılmak için afişlerin yapımında dijital baskı kullanılmaktadır. Herhangi bir ürün veya hizmetin tanıtımını yapmak için reklam amacıyla hazırlanan afişlerin yapımında kullanılır. Billboardlarda kullanılır. Cephe kaplamalarında yine dijital baskıdan yararlanılır. Cam kaplamalarında da iyi bir tercih olacaktır. Özellikle düz ve cam zemine baskı etiketler yapıştığı zaman sökülmesi zor olmaktadır.

Suya dayanıklı yapısından dolayı da su ile temasında herhangi bir sıkıntı yaşanmaz. Uzun ömürlü olup, mürekkep akması ya da bozulması gibi bir durum da söz konusu olmamaktadır. Araçlar üzerinde yapılacak kaplama işlerinde de yine dijital baskı yönteminden yararlanılır. İç mekân ve dış mekân tasarımlarında da yine dijital baskı yönteminden yararlanılır. Baskı işlemleri için daima alanında uzman kişiler ile çalışmak ve baskes işlemi gibi konularda bilgili olmak gerekir. Bu konuda dilerseniz Aykoç Reklam sitesinin hizmetleri tercih edilebilir.

Baskı Kalitesi Nasıldır?

  Her ürün ve her işlem bir kaliteye tabidir. Yani kullanılan malzemeler, işin yapılma aşaması gibi pek çok adım ürünün kalitesini belirler. Baskıda kullanılacak folyonun kaliteli olması daha uzun ömürlü ve düzgün bir baskı olmasına yarar sağlar. Bunun yanı sıra kullanılan mürekkebin de birinci sınıf kaliteli olmasına özen gösterilmelidir. Ayrıca yapılan işlemlerin doğru ve özenle yapılması yine kalite için önem taşımaktadır.

Baskes işleminin tam yapılması da bu adımlardan biridir. Baskı işlemi her ne kadar yaygın ve kolay ulaşılabilir bir hizmet olsa da en iyi şekilde yapılması gereken bir işlem olup bilindik firmalar tarafından yaptırılması olası sıkıntıları ortadan kaldırarak istenilen amaca ulaşmayı sağlar. Ayrıntılı bilgi ve baskı işleri için Aykoç Reklam sitesine ulaşabilirsiniz.

Kaynak: https://aykocreklam.com/bas-kes/