GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-10-2022 09:25   Güncelleme : 11-10-2022 09:25

3D Mimari Modelleme Hizmeti

Mimarlar tarafından 2 boyutlu olarak hazırlanan proje çizimlerinin bilgisayar desteğiyle inşaat başlamadan önce 3 boyutlu hale dönüştürülmesine 3D mimari modelleme denilir.

3D Mimari Modelleme Hizmeti

Mimarlar tarafından 2 boyutlu olarak hazırlanan proje çizimlerinin bilgisayar desteğiyle inşaat başlamadan önce 3 boyutlu hale dönüştürülmesine 3D mimari modelleme denilir. 3D mimari modelleme günümüzde bir inşaat firmasında olmazsa olmaz tekniktir. 3D mimari modelleme çalışmaları genellikle iç mimarların projelerini sunuma hazırladıkları sırada faydalandıkları tekniktir. 3 boyutlu modelleme tekniğinden en fazla faydalanan sektör inşaat ve gayrimenkul sektörüdür.

Günümüzde markalaşmış yapı projelerinin yaygınlaşmasıyla beraber özellikle 2 boyutlu çizimlerin 3 boyutlu görselleştirme tekniğine çok fazla gereksinim duyulmuştur. Teknolojinin gelişmesi inşaat sektörünün olası talepleri yerine getirmesini zorunlu kılmıştır. Bir nevi 3D mimari modelleme yöntemleri binaların pazarlanmasında etkilidir.

3D Mimari Görselleştirme Hizmeti

3D mimari görselleştirme ve modelleme teknikleri günümüzde mutlaka uygulanması gereken yöntemlerdendir. Özellikle gayrimenkul sektörünün olmazsa olmazıdır. Bugün konut, bina yatırımı yapacak olan yatırımcılar proje bazında da olsa binanın bitmiş halini 3 boyutlu olarak görmek isteyebiliyor. Böylelikle talep etmeniz halinde inşaat sektörüne hizmet sunan sitenin 3 boyutlu çalışmalarından faydalanabilmeniz mümkündür.

3D Mimari Modelleme Ne İşe Yarar?

3D mimari modelleme ve 3D mimari çizim teknikleri proje sürecini iyileştiren ve bu şekilde ürünlerin ya da yapıların satış sürecini hızlandıran bir işlemdir. 3D çizimlerle yapılan tasarım aynı şekilde baskıya verilerek gerçeğe yakın bir nesneye dönüştürülebilir. 3D mimari görselleştirme hizmetinin tüm detaylarını siteyi inceleyerek görebilirsiniz.