SAĞLIK
Giriş Tarihi : 11-10-2022 10:58   Güncelleme : 11-10-2022 10:58

Dyshidrotic Eczema Nedir, Belirtileri Nelerdir?

Dyshidrotic Eczema, bir nevi ellerde ve ayaklarda meydana gelen egzamadır.

Dyshidrotic Eczema Nedir, Belirtileri Nelerdir?

Dyshidrotic Eczema, bir nevi ellerde ve ayaklarda meydana gelen egzamadır. Kişinin ellerinde, ayaklarında içi su dolu kabarcıklar ve bu kabarcıkların kaşıntı yapması sonucu kişinin elleriyle bir iş yapamaması anlamına gelir. Bu deri hastalığına yakalanan kişi ellerle yapılabilecek işleri yapamayacak duruma gelir. Örneğin kişi yazı yazamaz, yemek yapamaz ve yürüme açısından zorluk yaşar. Bu hastalığı yaşayan kişi günlük yapması gereken faaliyetlerini yerine getirmekte oldukça zorlanır.

Gerek kadınlarda gerekse erkeklerde görülebilen egzamaları tetikleyici bir unsur mutlaka vardır. Bu hastalık her yaştaki kişilerde görülebilmesinin yanı sıra en fazla 20 ve 40 yaş arasındaki kişiler için sıkıntılı olabilir.

Dyshidrotic Eczema Nedenleri?

Dyshidrotic Eczema deri hastalığının temel nedeni araştırıldığında Dermatoloji uzmanları konuya şu şekilde açıklama getirir. Dyshidrotic Eczema hastası olduğu anlaşılan kişinin, ter bezlerinin fazla çalışması sonucunda oluşan alerjik durumdur. Bu hastalarda genellikle solunum yoluyla ya da birtakım yiyeceklerin tüketilmesi halinde hastalık tetiklenebilir. Belirtileri şöyledir:

  • Tende kaşıntı
  • Kızarıklık
  • Ağrı
  • Şişlik
  • El ve ayaklarda oluşan sıvı kabarcıklar

Tüm bu belirtileri kendinizde hissediyorsanız Dyshidrotic Eczema ürün sitesinden detaylı bilgi alabilirsiniz. Dyshidrotic Eczema deri hastalığı bulaşıcı olmamakla beraber altında yatan faktör genetik olabilir. Hastanın geçmiş yaşantısında yaşamış olduğu psikolojik etkenler, aşırı stres yaşanması, beslenme alışkanlığı gibi faktörler hastalığı tetikler. Dyshidrotic Eczema sitesini inceleyerek hastalığın tetikleyici unsurlarını öğrenebilirsiniz.

Kaynak: https://dyshidroticeczema.net/